#Dream Poniedziałek w pracy? Sprawdź, jak dobrze rozpocząć tydzień!


Hello Monday napis w notesie na biurku

O motywacji pracowników napisano już wiele. W mediach społecznościowych znajdziecie dziesiątki poradników i założeń. Zawsze jak je czytam, to myślę sobie, że super, tylko jak to jest od teorii do praktyki. I czy na co dzień rzeczywiście są to miejsca z wytęsknioną, dobrą atmosferą? Zapewne są i takie, ale pewnie jest czasem i tak, że teoria i rzeczywistość mogą się rozjechać i znacznie częściej poniedziałek w pracy kojarzy nam się przykrym obowiązkiem, niż okazją do spełniania się zawodowo. Jak to robić, by naprawdę chciało się iść z początkiem tygodnia do pracy, nie z nosem na kwintę, ale z radością, że robi się naprawdę wartościowe rzeczy i jest się częścią ważnej całości? Na te i wiele innych pytań odpowiada Ola Pruszkowska.

Sposoby na dobry poniedziałek w pracy

W Katalogu Marzeń to dla nas naprawdę ważne. Jest to nie tyle założeniem HR-owym czy trendem, ile wpisane jest w naszą misję niesienia radości i pozytywnych emocji. To jest nasze DLACZEGO. Skoro wierzymy w takie wartości, jak mielibyśmy je realizować na co dzień, nie tworząc naprawdę dobrego miejsca pracy? Wiem jednak jedno, to musi się zadziać naprawdę, nie być tylko hasłem w ogłoszeniu o pracę. Jak to robimy? Poniżej garść naszych katalogowych, realnych rozwiązań (do wprowadzenia nie tylko w poniedziałek w pracy):

1. Kwestia umowy w zespole

Mamy ustalone nasze wewnętrzne zasady. Każdy z nas wie, że różnica zdań może być twórcza, ale nie zakładamy nigdy złych intencji, staramy się zrozumieć siebie i doceniamy pracę innych. Naprawdę szczerze się odnosimy do tego, co wspólnie ustaliliśmy.

zasady w firmie katalog marzeń, które obowiązują nie tylko w poniedziałek w pracy

2. Magia zdania: Jak się czujesz w poniedziałek w pracy?

Zaczynamy dzień od kilku miłych słów. A poniedziałek to obowiązkowo! Zawsze znajdzie się chwila przy parzeniu kawy, by zauważyć drugą osobę obok siebie. Ja naprawdę na serio pytam osoby w moim zespole, jak się czują i szczerze mnie to interesuje. Dzięki temu mogę zawsze wychwycić temperaturę w zespole, zauważyć, że coś jest nie tak, lub podzielić czyjąś radość. Wierzę, że naprawdę dobrze w pracy jest wtedy, gdy się lubimy. Jest taka teoria, że można się szanować i nie lubić. Jednak widzę w praktyce, że, ponieważ dużą wagę przykładamy do budowania dobrych relacji, to atmosfera w pracy jest naprawdę bardzo dobra, bo jest szczera, zaangażowanie wysokie, a pomoc, gdy potrzebna, nie jest wymuszona. To nie jest tak, że odliczamy z zegarkiem w ręku, by wyjść z pracy i by przyszedł już piątek, jako wybawienie.

3. Drobna rzecz, a cieszy — poniedziałek w pracy udany!

Mamy owocowe poniedziałki – dzięki temu początek tygodnia jest od razu przyjemniejszy. Mamy toster, blender, dobre herbaty. Czujemy, że jesteśmy ważni i zadbani też fizycznie. Mamy fioletowe podkładki pod mysz i kanapę z poduszką w kształcie marchewki. Wierzę, że detale są ważne. Bo dzięki nim dobrze się czujemy.

sposob na dobra atmosfere w pracy

4. Wszystko na swoim miejscu gwarancją dobrego poniedziałku

Mamy dobrze poukładane procedury, programy, komunikatory, wyznaczone cele, przejrzystą strukturę… ale nie tracimy nic z dobrej domowej atmosfery. Czasem chodzimy po biurze w kapciach. Serio! Pamiętamy o urodzinach, świętujemy sukcesy. Dbamy bardzo o to, by nowe osoby czuły się dobrze przyjęte i wprowadzone. Mamy też taki zwyczaj, że raz na tydzień losujemy wspólny lunch dla dwóch osób z zespołu Katalogu Marzeń. Nawiązujemy dzięki temu relację i lepiej się rozumiemy. To sprawia, że każdy dzień w Katalogu potrafi przyjemnie zaskoczyć, poniedziałek w pracy rzadko przypomina ten z mrocznych scenariuszy.

pierwszy dzien w pracy

5. Po pracy też się lubimy

Zdarza nam się wyjść zespołowo na integrację, pieczemy razem pierniczki, szykujemy dla siebie prezenty mikołajkowe (hand made), wysyłamy sobie zdjęcia z wakacji i pamiętamy o sobie również po pracy.

motywacja pracownikow

6. Status nie musi być w poniedziałek

Nasze spotkania i statusy mamy zazwyczaj w czwartki. Wielu z nas pracuje też często w trybie Home Office i w poniedziałek często skupiamy się na kontakcie z Klientami, na realizacji zamówień z weekendu i rozpędzamy do działania. W czwartek statusy są bardzo owocne, a poniedziałek w pracy nie jest stresujący. Polecamy!

7. Nie możemy sprzedawać przeżyć, nie przeżywając dobrych emocji

Testujemy naszą ofertę. No bo jak inaczej możemy proponować naszym Klientom spełnianie marzeń, znając je z teorii? Dlatego raz na tydzień losujemy w zespole osobę, która przetestuje jedno marzenie. To bardzo przyjemna praca i stąd nasze relacje na blogu — po więcej zapraszamy do artykułu z relacją. Lataliśmy balonem, strzelaliśmy, skakaliśmy, jeździliśmy Lamborghini Huracanem i jesteśmy ambasadorami naszego produktu. Dlatego jeśli przez telefon mówimy Wam, że to super atrakcja, to jest duża szansa, że sami ją przetestowaliśmy. Relacje z testów możecie obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

testowanie atrakcji katalog marzen

8. Dziękujemy sobie

Za wszystko. Za wysłany mail, zapakowane zamówienie dla klientów biznesowych, raport wysłany na czas, poświęconą uwagę. Nie jesteśmy anonimowi. Czujemy się ze sobą dobrze.

W dyskusji o dobrej atmosferze pracy możemy wprost powiedzieć, że czujemy się ważną częścią całości i misji Katalogu Marzeń. Jesteśmy, a nie tylko pracujemy, dowozimy, sprzedajemy. I to bycie ma sens. Przeżywamy, realizujemy nie tylko cele biznesowe, ale staramy się naprawdę serio zrobić coś ważnego w naszym środowisku zawodowym i mamy nadzieję, że to na co dzień słychać, gdy do nas dzwonicie. Głęboko wierzymy, że im więcej dobrych miejsc pracy, tym więcej dobrego dla rodzimego biznesu. Zmotywowani członkowie zespołu to największy potencjał i skarb firmy.

Życzymy Wam zatem samych #DreamPoniedziałków i spełnienia marzeń!

#Dream Poniedziałek w pracy? Sprawdź, jak dobrze rozpocząć tydzień!

Olga Pruszkowska

B2B Communication Manager

Z marketingiem jestem związana od 20 lat, wciąż poszukuję nowych rozwiązań, sposobów komunikacji i odpowiedzi na potrzeby. Wierzę w personalizację usługi, cenię etykę w biznesie i bardzo lubię ludzi. To oni mnie inspirują.

Zostaw odpowiedź