Uśmiechnięta kobieta siedzi przy blacie

Dzień Kobiet to jedno z najpopularniejszych świąt w naszym kraju. Mamy, siostry, żony, narzeczone czy przyjaciółki dostają życzenia, kwiaty, słodycze i inne wyrazy sympatii. Mężczyźni dwoją się i troją, by przed 8 marca znaleźć naprawdę niesamowity prezent dla znajomych pań.

A co z miejscem pracy? Czy warto celebrować Dzień Kobiet w firmie? Co może zrobić pracodawca, żeby to święto sprawiło przyjemność wszystkim pracownikom? Jak przemyśleć kwestię prezentów, by faktycznie przydały się obdarowanym kobietom? Sprawdź.

Skąd wziął się pomysł na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet to święto, które swoje początki miało w ruchach robotniczych w Europie oraz Ameryce Północnej. Pierwsze obchody odbyły się 28 lutego 1909 roku w Nowym Jorku. Stanowiły wyraz szacunku dla pracujących w fabryce kobiet, które poniosły ofiarę w walce o równouprawnienie.

Z kolei w 1910 roku odbyła się Międzynarodowa Socjalistyczna Konferencja Kobiet, gromadząca przedstawicielki z 17 państw. Skupiała się między innymi na kwestiach powszechnego prawa wyborczego dla płci pięknej. Wtedy w wyniku tajnego głosowania ustanowiono oficjalnie Dzień Kobiet. Przez lata coraz więcej krajów dołączało się do obchodów, w tym Polska.

Tak Dzień Kobiet w pracy wyglądał w minionych czasach

Obchody Dnia Kobiet w PRL

W Polsce Dzień Kobiet zyskał ogromną popularność w czasach PRL, stając się świętem państwowym obchodzonym naprawdę hucznie. Towarzyszyły mu liczne parady i akademie, a w zakładach pracy robiono imprezy.

Najpopularniejszym symbolem święta pań był czerwony goździk, obowiązkowo zawinięty w celofan. Panowie najczęściej wręczali go koleżankom w miejscu pracy, niekiedy zastępując tulipanem.

Poza tym kobiety otrzymywały od państwa bardzo pożądane w tamtych czasach upominki. 8 marca zasypywano je trudnymi do zdobycia na co dzień artykułami, takimi jak: rajstopy, mydło, kawa, perfumy, ścierki kuchenne… Na szczęście to już dawne dzieje. Teraz panie nie muszą wyczekiwać specjalnej okazji, by pozwolić sobie na te produkty.

Czy obchodzić Dzień Kobiet w pracy?

Będąc szefem, warto postawić sobie pytanie, czy obchodzić Dzień Kobiet w miejscu pracy. My uważamy, że jak najbardziej! Każdy wspólny rytuał w firmie, zwiększający pozytywne interakcje i sprzyjający integracji zespołu, jest godny świętowania. Dlatego pracodawca, któremu zależy na przyjemnej atmosferze w gronie pracowników, zdecydowanie powinien zakreślić 8 marca w kalendarzu.

To święto stanowi świetną okazję do sprawienia pracownikom radości i podniesienia ich motywacji – i to nie tylko w przypadku kobiet. Wspólne świętowanie z okazji Dnia Kobiet w pracy, pełne sympatycznych rozmów i dobrego humoru, stanowi formę relaksu. Poza tym buduje i utrwala więzi w obrębie całego zespołu. Pracownicy mogą poznać się lepiej, jeśli tematem konwersacji w końcu nie będą codzienne obowiązki firmowe.

Uśmiechnięta pracownica, która patrzy na kwiaty na biurku

Jak obchodzić Dzień Kobiet w pracy?

Dzień Kobiet w pracy ostatnimi czasy zyskuje ogromną popularność. Coraz częściej firmy starają się uroczyście celebrować ten dzień i zadbać o wręczenie każdej pracownicy prezentu. Nic dziwnego, że przed 8 marca pracodawcy poświęcają sporo czasu, by znaleźć ciekawe pomysły na upominek.

Jak świętować Dzień Kobiet, żeby każda koleżanka była zachwycona? Oto jest pytanie! W tej kwestii podpowiadamy, że warto w godzinach pracy przygotować spotkanie pracowników w biurze, na przykład przy skromnym poczęstunku. Taka chwila oddechu sprawi frajdę wszystkim.

Podczas spotkania każdy z mężczyzn będzie mógł na spokojnie złożyć kobietom życzenia i wręczyć drobne prezenty. Oczywiście pracodawcy nie mogą kazać pracownikom, by w ten dzień przynieśli upominki. Jednak panowie zazwyczaj z własnej inicjatywy zaskakują koleżanki z pracy czymś miłym. To wiele świadczy o tym, jak dobrze i swobodnie dogaduje się cały zespół! Pracownice z pewnością docenią też prezent na Dzień Kobiet od samego pracodawcy.

Czy pracownicy powinni świętować Dzień Kobiet?

Jak pisaliśmy wyżej, nie ma przymusu, żeby mężczyźni robili koleżankom niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Pracownicy sami powinni zdecydować, czy chcą uczcić to święto i przygotować upominki dla pań niezależnie od szefostwa. I coraz częściej postanawiają, że mają ochotę zrobić coś miłego. Pamiętaj, że taki gest niewiele kosztuje, a może zaprocentować znaczną poprawą atmosfery w biurze. I kto wie, może panie z pracy odwdzięczą się prezentami przy okazji Dnia Mężczyzn.

Koleżankom z pracy podczas święta 8 marca warto okazać specjalne względy. Z pewnością chciałyby poczuć się adorowane i wyjątkowe. W końcu to ich dzień! Dlatego postaw na pozytywną energię i miłe słowa skierowane w stronę każdej koleżanki.

Mężczyźni mogą łatwo wywołać uśmiech na obliczach pań, obdarzając je szczerymi życzeniami. W dobrym tonie jest też zebranie razem wszystkich kolegów i zrobienie składki, po czym kupienie i wręczenie prezentu kobietom w pracy.

Prezent na Dzień Kobiet od pracowników

Kto z nas nie lubi od czasu do czasu dostać prezentu? Dziewczyny nie stanowią tutaj wyjątku. Dlatego każda z koleżanek niesamowicie ucieszy się z jakiegokolwiek upominku od mężczyzn na Dzień Kobiet. Świętowanie takiej okazji jest po prostu super!

Podarki dla kobiet w pracy wcale nie muszą kosztować kroci. W tej kwestii najczęściej wystarczą drobne prezenty prosto od serca. Przykładowo, nieodmiennie popularne są słodycze czy kwiaty. Czerwony goździk nie wyszedł z mody i wręczanie go w Dzień Kobiet w pracy przez mężczyzn to wciąż częsta praktyka.

Przygotowując koleżankom prezenty na ten wyjątkowy dzień, mężczyźni mają szansę odkryć w sobie prawdziwą kreatywność i wpaść na oryginalne pomysły. Może panie zachwycą intrygujące życzenia w formie krótkiego filmiku wideo, na którym każdy z kolegów powie coś miłego? Może drobne upominki dla kobiet warto zapakować w wyjątkowo elegancki sposób? Może uda się spersonalizować prezent dla każdej koleżanki?

Co pracodawca może wręczyć z okazji Dnia Kobiet?

Każdy chce, by jego miejsce pracy było przyjazne i zachęcało do otwartości. Dlatego Dzień Kobiet to dla pracodawcy znakomita okazja, żeby pokazać się od najlepszej strony. Kiedy panie otrzymają przemyślany prezent, będą wiedziały, że szef dba o nie i docenia ich obecność w zespole.

Jeśli w Dzień Kobiet planujesz pozytywnie zaskoczyć każdą z kobiet w pracy, postaw na bardziej oryginalne pomysły niż klasyczny podarunek a mianowicie przeżycia, które zapewnią niezapomniane emocje!

Dlaczego firmowe prezenty w formie przeżyć to znacznie lepsza opcja niż gadżety, pisaliśmy już na naszym blogu. Pamiętaj, że kwiaty zwiędną, słodycze szybko zostaną zjedzone, natomiast wspomnienia nie znikną nigdy.

Panie doceniają kreatywność ze strony przełożonych. Dobrym pomysłem jest zatem wręczenie kobietom w pracy prezentu, który zostanie zapamiętany na długo. Interesujące vouchery na przeżycia, możliwe do zrealizowania w dogodnym czasie, trafiają w dziesiątkę.

Poza tym vouchery nabędziesz w internecie nawet w ostatniej chwili. Sprawnie, wygodnie, błyskawicznie. Przygotowując takie ciekawe prezenty z okazji Dnia Kobiet, nie tracisz dużo czasu. Wystarczy wydrukować plik PDF, dołączyć jakieś sympatyczne życzenia i gotowe! Wręcz prezenty w godzinach pracy i zobacz, jak spore zrobią wrażenie.

Uśmiechnięte pracownice przy komputerze - Dzień Kobiet w pracy

5 pomysłów na prezent na Dzień Kobiet od pracodawcy

Jakie prezenty w formie przeżyć mogą wręczyć pracodawcy na Dzień Kobiet w pracy? Żeby było Ci łatwiej, zebraliśmy razem pomysły, które według nas są ciekawe i warte uwagi. Mamy nadzieję, że Cię zainspirują!

Cudowny masaż relaksacyjny

To miłe, gdy pracodawcy szczerze troszczą się o samopoczucie kobiet. Postaw zatem na prezent gwarantujący dogłębny relaks, a mianowicie vouchery na masaż relaksacyjny. Przy akompaniamencie pięknej muzyki i w urzekającym blasku świec każda z pracownic poczuje się jak bogini.

Masaż relaksacyjny znakomicie zwieńczy długi i stresujący dzień, zapewniając mnóstwo relaksu. Wygoni wszelkie negatywne emocje i wypełni umysł kobiety błogim spokojem. Kto nie chciałby dostawać takich prezentów?

Fantastyczna sesja zdjęciowa

Mówi się, że zdjęcia potrafią uchwycić istotę duszy. Jeśli chcesz to sprawdzić, jako prezent na Dzień Kobiet wybierz voucher na kobiecą sesję zdjęciową. Każda z pracownic będzie miała wspaniałą pamiątkę na całe życie!

Obdarowana pani odda się w ręce profesjonalnego fotografa, który krok po kroku poprowadzi ją przez cudowną przygodę. Zdjęcia wydobędą na świat całe wewnętrzne piękno kobiety i sprawią, że poczuje się ona naprawdę dobrze we własnym ciele.

Uroczy spacer z alpaką

Ze świecą szukać bardziej uroczych i poprawiających humor zwierzątek niż pocieszne alpaki! Wystarczy na nie spojrzeć, by dzień stał się lepszy. Dlatego każda z kobiet w pracy na pewno doceni prezent w postaci vouchera na spacer z alpaką.

Widzimy tu same plusy: aktywność na świeżym powietrzu, bliski kontakt z naturą, towarzystwo uroczych i łagodnych zwierzątek. Po takim doładowaniu pozytywną energią kobiety dadzą z siebie w pracy wszystko!

Niezapomniane emocje w przestworzach

Czasami warto się oderwać na chwilę od ziemi i poszybować ku niebu. I to dosłownie! Zadbaj o naprawdę odlotowy prezent z okazji Dnia Kobiet, a mianowicie pełen emocji lot balonem.

Obdarowana pani będzie mogła podziwiać świat z zupełnie nowej perspektywy. Uniesie się w powietrze i poczuje się wolna jak ptak. Obejrzy zapierające dech w piersiach widoki. Na pewno nie zapomni, komu zawdzięcza taką przygodę!

Bezbłędnie trafiający w gusta Gift Voucher

Voucher podarunkowy to prezent na Dzień Kobiet, który daje każdej z obdarowanych pań całkowitą dowolność wyboru atrakcji. Jeśli nie znasz dobrze preferencji pracownic i nie potrafisz zdecydować się na konkretne przeżycie, to spore ułatwienie dla Ciebie.

Masz pewność, że kobieta otrzyma z okazji swojego święta dokładnie to, o czym marzy. Sama uzna, czy woli skusić się na dogłębnie relaksujący masaż w spa, czy na pełną adrenaliny jazdę quadem.

Czy teraz już wiesz, jak dobrze zaplanować Dzień Kobiet w pracy? Zamierzasz dopilnować, by każda z kobiet była zadowolona z upominku, a każdy z mężczyzn dumny z wysiłku włożonego w to święto? Spodobały Ci się nasze pomysły na prezenty w formie przeżyć? Jeśli tak, to wspaniale! Zgłoś się do nas, a z przyjemnością pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania.

Anna Kłodnicka

Content Specialist

Jestem oddaną fanką frytek i japońskiej muzyki. Uwielbiam otaczać się rzeczami na literę „k”: kwiatami, książkami, kamieniami. Te ostatnie zawsze przywożę garściami z zagranicznych wojaży, by przypominały mi o wspaniale spędzonych chwilach. Podróże traktuję jako niesamowitą przygodę, kolekcjonując w pamięci każde wspomnienie.

Zostaw odpowiedź