Jak wyróżnić pracownika? Pomysły na nagrody od szefa

Pracownicy są dziś coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, rynek pracy stał się dla nich przyjaźniejszy, a o fachowców zabiegają firmy, prześcigając się w oferowanych im benefitach. Na współczesnym rynku wiadomo też, że docenienie ze strony Szefa ma prawdziwą moc sprawczą. Coraz chętniej decydujemy się też na nagrody od szefa.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że tzw. dobre słowo ze strony przełożonego jest niezmiernie ważnym dla Pracowników i skutecznym sposobem motywacji. Właśnie dlatego oferta Pakietów Przeżyć wydaje się odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. Vouchery prezentowe świetnie sprawdzą się jako narzędzie motywacyjne. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich różnorodność cenową, terytorialną, a przede wszystkim tematyczną. 

Wykorzystaj potencjał pracowników dzięki spersonalizowanym nagrodom

Jakiś czas temu, pod koniec 2018 roku, przygotowaliśmy i opublikowaliśmy istotny z naszego punktu widzenia raport. Dotyczył o tego, jakie prezenty chcieliby otrzymywać Pracownicy, który możesz pobrać całkowicie za darmo.

Na potrzeby tworzenia tego dokumentu przebadaliśmy w sumie ponad 600 Pracowników wielu polskich firm. W ten sposób dowiedzieliśmy się na przykład, że aż 97% z nich uważa, że dobrze jest otrzymywać prezenty od Pracodawcy. To jednak nie wszystko! Z badań wynikało również jasno, że aż 35% nie otrzymuje takiego benefitu i definiujemy tę sytuację jako tzw. utracony potencjał.

Badanie dostarczyło nam naprawdę potężnej dawki wiedzy. Bez wątpienia ciekawym jest fakt, że wśród najbardziej pożądanych przez Pracowników, a wręczanych przez Pracodawców prezentów, badani wymielili karty podarunkowe i vouchery. Warto zatem podejść do tematu aktywnie i wykorzystać takie okazje jak: jubileusze, koniec roku, rocznice lub urodziny członków firmowego zespołu na ich docenienie.

Trafiona nagroda od Szefa? To ta, która będzie podarowana z głębi serca!

Jeśli będąc Szefem, znamy dobrze Pracownika, warto wręczyć mu prezent, który doskonale wpisze się w jego hobby. Będzie to dowodem na to, że Szef interesuje się pracownikiem i Jego potrzeby są dla Niego naprawdę ważne. W Katalogu Marzeń dostępnych jest szereg pomysłów na nagrody od szefa powiązanych tematycznie i zgromadzonych w poszczególnych kategoriach.

W sklepie internetowym znajdziemy zatem takie podstrony jak: „Latanie i opadanie”, „Dla ducha i ciała”, „Degustacje i kulinaria”, „Drogi i bezdroża”, „Wiatr i woda”, „Wycieczki weekendy i inne”. Szczególne przykłady prezentów dla Pracowników zgromadziliśmy natomiast w zakładce „PREZENT DLA PRACOWNIKA”. Do naszych bestsellerów w tej kategorii bez wątpienia należą m.in.: lot szybowcem, voucher na wizytę w SPA, jazda gokartem czy quadem oraz udział w kolacji pod znakiem sushi.

Jeśli Szef zna pasje pracownika, na pewno z łatwością znajdzie prezent dla konkretnej osoby. Wystarczy, że odwiedzi internetowy sklep Katalogu Marzeń i w tym celu przeszuka konkretne kategorie interesujących go produktów. To naprawdę łatwe, a co najważniejsze – zajmuje tylko kilka sekund, podczas gdy efekt jest oszałamiający!

Zauważyliśmy w ostatnim czasie, że dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcje spersonalizowane, które warto rozważyć w charakterze nagrody od szefa. Są wśród nich na przykład vouchery na stworzenie własnej torebki, szminki lub przygotowanie wyjątkowej butelki wina. Na pewno takie upominki dla Pracowników stanowią alternatywę dla tradycyjnych przedmiotów zakupionych w sklepie stacjonarnym lub internecie. Wszystko dlatego, że do ich powstania wykorzystano wiedzę na temat obdarowywanego i jego preferencji. Stąd już tylko mały krok do spełniania marzeń.

Pakiety wspaniałych emocji w prezencie od Szefa dla Pracowników

Czasami może zdarzyć się tak, że nie wiemy dokładnie, czym interesuje się Pracownik, któremu szef chce wręczyć nagrodę. „Z grubsza” orientujemy się tylko, że uśmiech na jego twarzy wywoła na przykład zastrzyk adrenaliny i możliwość przeżycia silnych emocji. A może jest wręcz na odwrót i członek firmowego zespołu, jak nic innego, ceni sobie spokój i odpoczynek? W każdej z tych sytuacji zdecydowanie najlepiej podarować konkretne PAKIETY.

Dla entuzjastów szybkich i kolekcjonerskich samochodów dobrym rozwiązaniem będzie m.in. pakiet pod nazwą „Szybcy i wściekli” Kobiety, które potrzebują chwili tylko dla siebie, można wybrać choćby elegancki voucher kwotowy do salonu SPA lub pakiet „Beauty & SPA”. Zdając sobie sprawę z tego, że dany pracownik w ostatnim czasie był wyjątkowo pochłonięty pracą, dobrym rozwiązaniem będzie wybór pakietu weekendowego lub rodzinnego. W każdym z nich zmieściło się tyle atrakcji, że o nudzie nie będzie mogło być mowy! 

Nagroda od Szefa dla Pracownika w postaci vouchera upominkowego będzie jasno przekazywała obdarowanemu informację: „Wiem, że dużo pracowałeś i potrzebujesz odpocząć i pobyć z najbliższymi. Doceniam Twoje zaangażowanie oraz wkład w funkcjonowanie naszej firmy. Naprawdę widzę Twoje potrzeby i z radością pomogę w ich zaspokojeniu”.

Nagrody od szefa to sposób na budowanie trwałych relacji i motywację pracowników
Każdego pracownika motywuje uznanie i nagroda od Szefa.

Łączenie przyjemnego z pożytecznym. Pakiety integracyjne jako nagrody od Szefa dla Pracowników

Czasami zdarza się też, że Pracodawca chciałby z jakiegoś powodu nagrodzić cały Zespół. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą PAKIETY INTEGRACYJNE z Katalogu Marzeń. Atrakcje dla teamów to również nasza specjalność. Właśnie dlatego w sklepie online Katalogu Marzeń można znaleźć takie propozycje na nagrody od Szefa dla pracowników jak:

  • wspólny kurs gotowania,
  • bilety do Energylandii,
  • kolacja w ciemności,
  • różnorodne degustacje
  • czy rajd w stylu off road.

Każdy z nich to świetna okazja do przeżycia wspólnych emocji, niecodziennego spędzenia czasu i zacieśnienia grupowych więzi. 

Wszystkie nasze vouchery prezentowe mają formę niewielkich bilecików. Składają się one z firmowego logo, opisu oferowanej atrakcji oraz poglądowej grafiki. Poza tym, na voucherze jest też umieszczone specjalne pole przeznaczone do wpisania dedykacji dla konkretnej osoby. Tym samym personalizowany prezent dla Pracownika odbierany będzie jeszcze bardziej osobiście. Wręczając voucher, Pracodawca ma natomiast niepowtarzalną okazję wyrażenia słów uznania wobec dowolnie wybranego Pracownika. Może umieścić na voucherze na przykład słowa podziękowania i informację o tym, za co dokładnie chciałby ją nagrodzić prezentem w postaci vouchera z Katalogu Marzeń.

Znajdź nagrody od szefa w Katalogu Marzeń
Jak wyróżnić pracownika? Pomysły na nagrody od szefa

Olga Pruszkowska

B2B Communication Manager

Z marketingiem jestem związana od 20 lat, wciąż poszukuję nowych rozwiązań, sposobów komunikacji i odpowiedzi na potrzeby. Wierzę w personalizację usługi, cenię etykę w biznesie i bardzo lubię ludzi. To oni mnie inspirują.

Zostaw odpowiedź