Mężczyzna wręcza kobiecie prezent

Nie od dzisiaj wiemy, że fundamentem wizerunku firmy jest opinia jej klientów. To ona stanowi o ocenie i jakości świadczonych przez nas usług. Dbanie o dobry kontakt na płaszczyźnie firma–klient to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jak wyjść poza standardowe ramy i utarte schematy? Takim pozytywnym spoiwem mogą okazać się „prezenty-przeżycia”. Sprawdź nasze pomysły na firmowe prezenty dla klientów, o których obdarowani nigdy nie zapomną!

Z tego artykułu dowiesz się, jaki praktyczny upominek biznesowy pomaga w dzisiejszych czasach budować długofalowe relacje i znakomicie trafia w oczekiwania odbiorcy. Podsuniemy Ci też inspiracje na elegancki i wyjątkowy prezent, którym podziękujesz kontrahentom czy ich pracownikom za współpracę albo uczcisz jubileusz firmy.

Co zrobić, aby klient poczuł się doceniony?

Podarunek zawsze wywołuje uśmiech na twarzy obdarowanego. Nie tylko kojarzy się z pozytywnymi chwilami jak urodziny czy święta, ale potrafi też zamienić zwykły dzień w przyjemną niespodziankę. Taka właśnie jest rola prezentu – uszczęśliwianie obdarowanego. Co zatem uzyskasz za pomocą „prezentu-przeżycia”? Cóż, nie licząc istotnego zadowolenia odbiorcy, przedsiębiorcy zależy na jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy: na tym, by klient zapamiętał, dzięki komu poczuł się szczęśliwy.

Zapomnij o elegancko przygotowanych koszach prezentowych czy gadżetach z logo firmy. Ludzie dużo łatwiej i lepiej zapamiętują to, jak poczuli się dzięki Tobie, niż to, co od Ciebie dostali lub usłyszeli. Właśnie dlatego „prezenty-przeżycia” są tak istotne. Piękne emocje, jakie pozostaną i wrócą przy opowieściach np. o locie widokowym, okażą się znacznie silniejsze niż te po odstawieniu na półkę w kuchni kolejnego kubka z nadrukiem logo firmy lub nazwą firmy. Te pozytywne skojarzenia będą związane z Tobą i Twoją firmą. Tak właśnie buduje się wzajemne zaufanie i trwałe relacje z klientami. Dlatego upominki dla firm lub kontrahentów to ważna część dobrej strategii wizerunkowej.

Prezent firmowy wzmacnia nasze relacje z klientem i wyraża podziękowanie za dotychczasową współpracę.

Mężczyźni wymieniają uścisk dłoni
Prezenty dla klientów wzmacniają nasze relacje z nimi

Co na prezent dla partnerów biznesowych?

W zależności od rodzaju posiadanej przez Ciebie firmy prezenty dla kontrahentów będą się od siebie różnić. Znaczenie ma przede wszystkim ilość osób, którym chcesz je podarować, a także budżet, jakim w tym celu dysponujesz. W końcu kancelaria adwokacka posiada mniejszą liczbę klientów, w dodatku o nieco innych preferencjach niż na przykład park rozrywki. Co podarować kontrahentom, by podkreślić Twoją relację z nimi? Rozważmy różne możliwości prezentowe.

Urodzinowe prezenty firmowe

Urodziny klientów to data, którą warto mieć zapisaną w kalendarzu. Nawet drobny, niespodziewany upominek może sprawić, że ten dzień stanie się jeszcze lepszy. Wiadomo, że pamiętanie o urodzinach wszystkich osób, z którymi kiedyś Twoja firma miała styczność, oraz osobiste złożenie życzeń i wręczenie upominku jest – mówiąc wprost – niemożliwe. Ale przyda się znajomość chociaż części dat.

Jeśli dysponujesz takimi informacjami, proponujemy dobre rozwiązanie w postaci voucherów PDF. Zaskocz pozytywnie kontrahentów prezentem wysłanym na maila! Przekaż im vouchery-przeżycia. Taki urodzinowy drobiazg sprawi, że będą wspominać Twoją firmę z uśmiechem. A voucher na masaż relaksacyjny spodoba się osobom w każdym wieku!

Kobieta świętuje urodziny zdalnie
Wiele osób świętuje urodziny zdalnie. Zaskocz pozytywnie klientów prezentem wysłanym na maila!

Pomysły na prezenty dla partnera biznesowego z okazji urodzin

Co warto podarować klientom na urodziny? Zacznijmy od tych drobniejszych upominków. Uniwersalny pakiet Małe Marzenia to świetny wybór, szczególnie jeśli nie chcesz wprawiać obdarowanego w zakłopotanie czymś drogim. Chodzi o niespodziankę! Te nieoczekiwane prezenty cieszą najbardziej, nawet gdy są (nie)zwykłą drobnostką. Dzięki pakietowi Małe Marzenia klient sam wybierze upominek, który chciałby wykorzystać. Nie dość, że prezent niespodziewany, to jeszcze idealnie trafiony! Firma, która w taki sposób dba o relacje, z pewnością zostanie zapamiętana. Z doświadczenia wiemy, że klientów cieszą dedykowane kody rabatowe przesłane w newsletterze z życzeniami urodzinowymi.

Prezenty dla konkretnych klientów to już nieco inna sprawa. W ciągu całej działalności niemal zawsze da się zauważyć tych kilka wyjątkowych osób, które mocniej przyczyniają się do rozwoju firmy. Są stałymi, długoletnimi klientami biznesowymi, wykonują naprawdę duże zamówienia lub po prostu regularnie odwiedzają Twoje miejsce pracy. O takich ludziach warto pamiętać. Zaskakując ich upominkami, pokażesz, że nie tylko o nich pamiętasz, ale także doceniasz ich obecność. W takim przypadku zamiast tradycyjnego alkoholu proponujemy degustację whisky lub degustację wina. Dzięki temu Twoi klienci nie tylko spróbują kilku rodzajów wyśmienitych trunków, ale w dodatku przeżyją wyjątkowe chwile, które już na zawsze będą kojarzyć z Tobą.

Drobne prezenty dla partnerów biznesowych

Upominki dawane bez powodu mają tak samo silną moc czynienia uśmiechu co te urodzinowe. Taki prezent biznesowy nie musi być duży i drogi! Ma na celu uświadomienie klientowi, że jesteś blisko i o nim pamiętasz; że chcesz wyrazić wdzięczność za udaną współpracę. Co świetnie sprawdzi się jako podarunek bez okazji? Na przykład voucher do platformy vod.pl. Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi obejrzeć dobrego filmu. A dzięki voucherowi obdarowany sam wybierze film, który go zainteresuje. Co więcej, oglądać można wspólnie, więc przyjemność sprawisz więcej niż jednej osobie!

W ramach drobnych prezentów możesz dodać do zamówienia ręcznie pisaną kartkę z pozdrowieniem, miłym słowem lub cytatem. Nie potrzeba wielkich nakładów sił, aby uzyskać wartościowy efekt.

Prezenty dla klientów na specjalne okazje

Tutaj mocniej niż wcześniej musisz pomyśleć o rozdzieleniu prezentów na klientów indywidualnych i klientów biznesowych. Dlaczego? Z prostej przyczyny: różni klienci obchodzą różne specjalne okazje. Tak więc w przypadku klienta indywidualnego będą to między innymi wcześniej wspomniane urodziny. Inną ważną datę stanowi rocznica współpracy z firmą. Bardzo często klienci należą do programów lojalnościowych lub stworzonych specjalnie dla nich klubów. Dzięki temu możesz mieć pod ręką dokładną datę powiązania ich z Twoją firmą.

Warto nagrodzić osoby, które już przez pewien czas znają i wybierają Twoje usługi. Troszcz się o tych, którzy są z Tobą. Jak? W bardzo łatwy sposób, w formie bezpiecznej wiadomości e-mail, wraz z załączonym prezentem PDF. Co podarować klientowi na rocznicę współpracyVoucher kwotowy do wymiany na dowolną atrakcję. Zamiast kolejnego gadżetu, którym trudno trafić w gusta, podarujesz mu wolność wyboru.

Co wręczyć klientowi biznesowemu?

Co w takim razie z klientami biznesowymi? Tutaj również w grę wchodzi jubileusz firmy czy rocznica współpracy, jednak w zależności od profesji kontrahenta sugerujemy różne rozwiązania. Opcje mogą być dwie: albo jeden prezent dla przedstawiciela biznesowego firmy albo upominki wręczone wszystkim pracownikom.

Jako niespodziankę z okazji rocznicy współpracy dla przedstawiciela kontrahenta biznesowego proponujemy na przykład lot szybowcem lub ekskluzywną kolację dla dwojga. Z pewnością obydwie atrakcje zapadną mu w pamięć. Natomiast jako pomysł prezentowy dla całej firmy partnera sprawdzi się kilka opcji do wyboru: elegancki wieczór w teatrze, degustacja win czy przygoda na strzelnicy. Pracownicy będą zachwyceni! Te vouchery spodobają się zarówno paniom, jak i panom.

Kolejną ważną datą jest rocznica działalności lub jubileusz istnienia firmy, z którą współpracujesz. Warto w eleganckiej formie uczcić jubileusz firmy, racząc założycieli jakimś upominkiem. To miły gest doceniający istnienie i rolę, jaką pełnią w Twojej działalności. Przygotuj coś wyjątkowego dla kontrahentów lub ich pracowników. Co okaże się prezentem adekwatnym do tak ważnej daty? Może voucher spa dla dwojga? Chwila wypoczynku i naładowanie baterii na kolejne lata rozwijania firmy to całkiem dobry pomysł. A może coś ekscytującego, czyli lot motoparalotnią? Niech rocznica istnienia będzie niezwykła!My natomiast zapadniemy w pamięci jako ta najlepsza z firm, która dostarcza pozytywnych emocji.

Propozycje prezentu do 100 zł

Kiedy budżet jest już jasno określony i próbujesz znaleźć idealny prezent dla firm za konkretną kwotę, również przychodzimy z pomocą. Kwota 100 zł całkowicie wystarczy, by zdobyć ciekawy prezent biznesowy. Co proponujemy? Zacznijmy od przygody na quadzie. Taki podarunek z pewnością dostarczy dużej dawki niezapomnianych emocji. Jeśli wiesz, że dana osoba chce poczuć trochę adrenaliny, śmiało wybierz właśnie tę opcję. Taka niespodzianka to dobry pomysł w przypadku obu płci. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dają doskonałe popisy szybkiej jazdy quadem.

Kursy rozwojowe – pomysłowe podarunki dla partnera biznesowego

Kolejny doskonały pomysł na upominki do 100 zł to wszelkiej maści kursy. Wiedza zawsze jest w cenie, a my powinniśmy dążyć do samorozwoju. Dlatego właśnie voucher otwarty na wybrany kurs to prezent, który nie tylko sprawi przyjemność, ale również pozwoli rozwinąć się w danej dziedzinie. Zdecydowanie wstrzelisz się w oczekiwania, jakie mają Twoi partnerzy biznesowi lub ich pracownicy.

Obdarowana klientka kobieta realizuje voucher na otwarty kurs online

Pomysł na prezent zarówno dla klienta, jak i jego rodziny

Kolejnym interesującym upominkiem z całą pewnościąjest rodzinna zabawa na farmie iluzji. Często zapominamy, że czas szybko przemija. Wiedząc o tym, powinniśmy spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi. Kierując się tą ideą, podaruj klientowi prezent, który wykorzysta wspólnie z najbliższymi.

Niech upominek od Ciebie kojarzy się z odpoczynkiem, czasem wolnym, ale i dobrą, wspólną zabawą. Dzięki temu Twój klient spędzi wartościowe momenty z całą rodziną, doskonale się przy tym bawiąc. Jeden prezent, jeden drobny gest, a zdołasz uszczęśliwić kilka osób. Jesteśmy przekonani, że nie tylko sam prezent ogromnie ich ucieszy, lecz także możliwość wspólnego spędzania czasu.

Uniwersalne prezenty firmowe – karta podarunkowa

Jeśli nie masz pewności do co upodobań Twoich klientów, podaruj im voucher kwotowy. Oferta w postaci Gift Vouchera może mieć dowolną wartość. Ty decydujesz o kwocie na voucherze, a obdarowany sam wymienia go na wybraną atrakcję z serwisu. Nie musisz zastanawiać się, czy sprostasz oczekiwaniom obdarowanego. Voucher ma postać eleganckiej karty, którą można płacić na naszej stronie wielokrotnie. Zyskasz pewność, że nie zaskoczysz osoby z lękiem wysokości skokiem ze spadochronem, a kobiecie w ciąży nie podarujesz jazdy off road. To absolutny bestseller wśród prezentów dla klientów.

Ekstremalne prezenty dla klientów

Skok ze spadochronem dla odważnych klientów

Jeśli naszego kontrahenta znasz już jakiś czas i doskonale wiesz, że masz do czynienia z osobą aktywną, niebojącą się nowych wyzwań – ta kategoria prezentowa nada się w tym przypadku wyśmienicie. Udostępniamy mnóstwo opcji, które zrobią wrażenie. W zależności od budżetu możesz wymyślić naprawdę niezwykłe upominki. Dużą popularnością cieszą się skoki spadochronowe. Tego uczucia nie da się opisać – to trzeba po prostu przeżyć. Zdradzimy pewną tajemnicę: jest to rzecz, której nie zapomina się przez całe życie. Poza miłym wspomnieniem dana osoba będzie pamiętała, dzięki komu mogła czegoś takiego doświadczyć.

Pełen adrenaliny skok z wysokości

Schodząc odrobinę z wysokości, zarówno tej zwykłej, jak i wysokości budżetu prezentowego, tworzy się kolejna opcja ekstremalnego prezentu. Dream Jump – przygoda na wysokości. Ten rodzaj skoku zapewnia maksimum wrażeń. A dlaczego? Ponieważ podczas skoku wykorzystujemy 90% odległości, w której skaczemy. Brzmi jak zabawa na wysokości z dużą dawką adrenaliny. Takich wrażeń się nigdy nie wyrzuci z pamięci!

Szalona jazda Monster Truckiem dla fanów motoryzacyjnej adrenaliny

Ostatnią opcją ekstremalnego upominku jest jazda Monster Truckiem. W takiej maszynie od razu czuć wielką moc. Mimo tego, że atrakcja odbywa się na ziemi, gwarantujemy, że wywoła równie wiele emocji co dwie poprzednie opcje prezentowe. Prowadzenie Monster Trucka to posiadanie pod stopą niezwykłej siły koni mechanicznych. Kiedy się nad nimi zapanuje, wrażenia i emocje są nie do opisania, ale na pewno do zapamiętania!

Śmieszne prezenty dla klientów

Warsztaty malowania henną z degustacją wina

Wśród śmiesznych pomysłów prezentowych dla klientów również znajdziesz coś ciekawego. Zacznijmy od degustacji wina połączonej z warsztatami malowania henną lub zdobienia bombek. To niecodzienne i zabawne zestawienie może dać naprawdę wiele śmiechu i zabawy z wykonywanych czynności. Delikatny alkohol pobudza niekiedy zmysł twórczy. Może okaże się, że w ten sposób obudzisz w swoim kliencie wyborny talent do malowania.

Zabawny spacer z alpaką

Drugim zabawnym prezentem będzie z pewnością rodzinny spacer z alpaką. Czy oglądałeś kiedyś z bliska pyszczek alpaki? Wtedy nie można być poważnym, a uśmiech sam ciśnie się na twarz. Alpaki bowiem to zwierzęta, które jako nieliczne w królestwie zwierząt potrafią pokazywać emocje. Dlatego patrzenie na szczęśliwą alpakę to coś, co trzeba przeżyć. Do tego dzięki wieloosobowemu charakterowi prezentu nie tylko Twój klient, ale cała jego rodzina będzie mogła cieszyć się upominkiem. Takie właśnie prezenty są najlepsze: można wspólnie dzielić radość i wywołać uśmiech u bliskiej osoby.

Prezenty świąteczne dla klientów

Nie zapomnij też o Bożym Narodzeniu, które jest znakomitą okazją na podtrzymanie pozytywnych relacji z gronem kontrahentów. Zamiast po prostu wysyłać maila z życzeniami wesołych świąt czy przygotowywać mało oryginalne zestawy świąteczne, postaw na dobry prezent w formie przeżyć.

Pracownicy firmy trzymają prezenty bożonarodzeniowe dla klientów
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nie można zapomnieć o swoich klientach

Oryginalny prezent z okazji Bożego Narodzenia

Święta to wyjątkowe wydarzenie, które trzeba ująć w kalendarzu. Stanowi czas radości i doceniania, dlatego zadbaj prezenty świąteczne dla klientów. Nawet drobny gest skierowany do nich w tym świątecznym ferworze prezentuje się bardzo elegancko. Sprawi, że chociaż na chwilę oderwą się od przyziemnych obowiązków. Co można podarować klientom z okazji świąt? Proponujemy voucher na stworzenie własnego albumu rodzinnego. Dzięki Tobie wszystkie najcudowniejsze wspomnienia zostaną zamknięte w jednym miejscu, w pięknie wyglądającej formie.

Rodzinny prezent pod choinkę

Boże Narodzenie to rodzinne święto, pełne ciepła i miłości. Idąc dalej tym tropem, możesz wybrać prezent, który uszczęśliwi więcej nic jedną osobę. Rodzinne warsztaty cukierkowe to słodki prezent, dzięki któremu nie tylko Twój klient, ale i jego rodzina wyruszy na wspólne przeżywanie przygód. Nie ma nic cenniejszego od uśmiechu dziecka, więc taki świąteczny prezent na pewno zapadnie w pamięć. W końcu jak można nie zapamiętać, kto sprawił tyle radości całej rodzinie?

Rodzina idzie razem na świąteczny spacer
Najlepszy prezent świąteczny dla klienta to aktywnie spędzony czas z rodziną

Prezenty dla klientów jako dodatki do zamówień lub usług

W tym przypadku cieszą nawet drobnostki. Zawsze miło dostać coś ponad program, coś, czego nie oczekujemy. Nie muszą być to duże rzeczy, gdyż w końcu nie to jest głównym tematem wysyłanego zamówienia.

Prezent dla klienta dołączony do wybranej rzeczy nie powinien kraść całej uwagi. Natomiast jednocześnie musi być na tyle użyteczny, by nie trafić do kosza z pozostałościami po rozpakowanej paczce. Chcemy czynić świat lepszym miejscem. Dlatego wymyśliliśmy ciekawe vouchery, które zachęcają obdarowanych do aktywnego spędzania czasu z bliskimi, a jednocześnie wspierają fundacje.

Chwile Warte Więcej – zachęć klienta do czynienia dobra

Chwile warte więcej to prezent, który mimo pozornie małej wartości pieniężnej niesie w sobie wiele cenniejszych wartości niż dobro materialne, a więc stanowi dobrą rzecz dla firm. Jak to działa? Całkowity zysk z voucherów przekazujemy na konto wybranej fundacji charytatywnej. Natomiast same vouchery na oglądanie gwiazd za miastem, śniadanie do łóżka czy budowanie bazy z koców i poduszek to dodatki, które wywołują uśmiech zaraz po przeczytaniu nazwy. Mają też jeszcze jedno ważne przesłanie, o którym ciągle powinniśmy przypominać sobie i innym: poświęcajmy czas naszym bliskim. Poświęcajmy czas ludziom. Pokazujmy, że pamiętamy. Wystarczą do tego małe gesty!

Prezenty dla firm a podatek

Prezenty dla klientów niekiedy wymagają opodatkowania. A na jakich zasadach? Tutaj musimy przyjrzeć się polskiemu prawu. Według niego drogi są dwie. Takie upominki możesz rozliczać jako koszty reprezentacyjne lub koszty promocyjno-reklamowe. Jak jednak rozróżnić, w którym przypadku i jakimi zasadami trzeba się kierować? Zajrzyj do artykułu Prezenty dla klientów i kontrahentów – opracowanie podatkowe. Po lekturze wszystkie pytania zyskają jasną odpowiedź.

Warto wręczać prezenty klientom

Sztuka obdarowywania nie jest trudna, a każdej ze stron przynosi wiele satysfakcji. Tak naprawdę liczy się Twój gest i pamięć o klientach. Jednak to oczywiste, że staranny upominek dla firm prezentuje się lepiej niż same życzenia i z pewnością zachwyci obdarowanych. Dlatego mamy nadzieję, że któryś z naszych pomysłów prezentowych dla klientów szczególnie przypadł Ci do gustu. Jeśli natomiast nadal szukasz tego jedynego, wymarzonego upominku, wejdź na stronę z „prezentami-przeżyciami”. Tam na pewno znajdziesz coś wyjątkowego. I pamiętaj – dawanie prezentów przynosi jeszcze więcej radości niż ich otrzymywanie!

Joanna Kwasiborska

Przewodnik ds. Marzeń

Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Zostaw odpowiedź