Para w podeszłym wieku podczas nurkowania

Wybór prezentu dla starszego pracownika to nierzadko trudne zadanie nawet dla doświadczonego szefa. Nic w tym dziwnego – przecież doskonały upominek to taki, który spełnia oczekiwania obdarowanych, pomaga im spełnić marzenia, a przy okazji naprawdę ich zaskakuje. Takie właśnie są pomysłu Katalogu Marzeń na prezent dla pokolenia silver.

Jak wybrać taki podarunek dla starszego pracownika, który może się pochwalić niemałym doświadczeniem zawodowym, a przy tym wciąż jest żądny przygód, zaskoczeń i emocji? Warto kierować się instynktem, spróbować „wejść w buty” obdarowywanego pracownika i dać z siebie wszystko, dopasowując do niego podarunek. Może nim być na przykład jeden z naszych voucherów prezentowych. Te niewielkie bony podarunkowe pozwolą spełnić nawet najbardziej szalone marzenie, a to wszystko dzięki kreatywności ekipy Katalogu Marzeń i naszych partnerów. Sprawdź, które „prezenty 50+” warto mieć na oku przy najbliższej okazji!

Pokolenie silver, czyli jakie?

Silver generation (pol. srebrne pokolenie) to pojęcie wywodzące się z języka angielskiego. Oznacza ono osoby w wieku 50 – 55 lat. Jego nazwa pochodzi od koloru włosów przedstawicieli silver generation, choć dziś akurat coraz rzadziej zależność ta znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Według danych GUS (Głównego Urzędu Statystycznego), w Polsce w 2021 roku grupa ta obejmowała już ponad 9 milionów osób, a jej liczebność z każdym miesiącem rosła. Pracownicy pokolenia silver są ważnymi pracownikami większości małych, średnich i bardzo dużych firm, dlatego dla każdego szefa tak ważne powinno być docenianie ich. Pomoże w tym wybór prezentu „50+”, który będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Sprawdź, jakie podarunki polecamy!

Karta podarunkowa – prezent dla silver generation

Nasza karta podarunkowa z logo Katalogu Marzeń to prezent uniwersalny. Można go doładować dowolną kwotą, która następnie zostanie przeznaczona na jeden z prezentów dostępnych na stronie internetowej Katalogu Marzeń. Kilka godzin na strzelnicy, pod okiem doświadczonego instruktora? Warsztaty tworzenia własnych perfum w profesjonalnej pracowni perfumiarskiej? Karta podarunkowa to tysiące możliwości. Przygotowaliśmy krótki film, z którego dowiesz się, jak łatwo wykorzystać gift voucher.

Wspólny weekend w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski lub Europy? Możliwości jest naprawdę wiele! Wybierz kartę podarunkową jako prezent silver generation i ciesz się, widząc, jak Twoi pracownicy otrzymują podarunek, dzięki któremu w kilka chwil spełnią nawet najbardziej szalone marzenie! Kartę podarunkową znajdziesz na stronie Katalogu Marzeń. Wystarczy aktywować kod vouchera i można uszczęśliwiać zespół.

Degustacja wina - pomysł na prezent dla pracownika pokolenia silver

Degustacja win z sommelierem – prezent dla pokolenia silver

12 miast rozlokowanych w wielu regionach Polski, a w każdym z nich niepowtarzalna możliwość wzięcia udziału w prawdziwie winnym rytuale. Degustacja wina z sommelierem to prawdziwie niezwykłe przeżycie, którego nie zapomni nikt, kto miał szansę w nim uczestniczyć. To nie tylko okazja do przetestowania kilku, a nawet kilkunastu odmian wina, ale przede wszystkim lekcja pokazowa, w idealnych proporcja łącząca w sobie teorię i praktykę. Taka degustacja win z sommelierem to pomysł na prezent, który pracownicy silver generation z całą pewnością docenią.

Bilet do teatru – idealny prezent dla starszego pracownika

A gdyby tak podarować ważnemu dla Ciebie pracownikowi z pokolenia silver bilet do teatru w prezencie? Z Katalogiem Marzeń to naprawdę łatwe, a obdarowany sam będzie mógł wybrać, jakich artystów i gdzie będzie oglądać. Taki bilet do teatru to idealny prezent dla przedstawicieli silver generation, którzy lubią być blisko kultury. Do wyboru są spektakle grane w najlepszych teatrach w kraju, a każdy z nich ma w repertuarze zarówno komedie, tragedie, jak i na przykład wyjątkowo aktualne tematycznie farsy. Dzięki niewielkiemu biletowi do teatru widzowie mogą w kilka chwil przenieść się w świat pełen wyobraźni i wraz z bohaterami wybranej sztuki przeżywać naprawdę różne emocje bez konieczności wstawania z fotela.

Starsi ludzie na pieszej wycieczce - turyści pokolenia silver

Weekend w górach – prezent „50+”

Góry czy morze? Jasne, że góry! Taki weekend w górach to prezent, którym nie pogardzi żaden przedstawiciel silver generation. Zapierające dech w piersiach widoki, świeże powietrze, a do tego wszystkiego mnóstwo przygotowanych przez właścicieli ośrodków wypoczynkowych atrakcji, które tylko czekają na to, aż ktoś je wypróbuje. Voucher na weekend w górach to prezent „50+”, który zaskoczy nawet największego poszukiwacza przygód. Ten pomysł na prezent dla pokolenia silver będzie strzałem w dziesiątkę, bez względu na to, w jakiego rodzaju firmie dowodzisz zespołem.

Relaks SPA – pracownicy pokolenia silver będą zadowoleni

Nie wiesz, jaki prezent „50+” wybrać dla Twojego zespołu? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi upragniony przez wielu relaks w SPA. Już kilkadziesiąt minut spędzonych w salonie odnowy biologicznej wystarczy, aby odetchnąć głębiej, rozluźnić mięśnie i móc cieszyć się z „naładowanych akumulatorów”. Pod okiem doświadczonych masażystów i kosmetologów każdy znajdzie zabiegi idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Ciało i umysł osiągną równowagę, a Twoi pracownicy wyjdą ze SPA wypoczęci jak nigdy wcześniej. Nasze pomysły na relaks w SPA sprawdzą się idealnie jako prezent dla każdego starszego pracownika (i nie tylko!).

Potrzebujesz więcej inspiracji na prezenty dla pokolenia silver? Doskonale się składa, bo w Katalogu Marzeń mamy ich całe mnóstwo! Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym, a także w naszym punkcie stacjonarnym w Warszawie. Zapraszamy do poznania naszych Ekspertów do spraw Marzeń i skorzystania z ich porad podczas wybierania prezentu dla starszego pracownika.

Członkowie pokolenia silver testują marzenia!

Znasz akcję „Chcę To Przeżyć”? To program, w którym każdy może zostać testerem marzeń. W tym roku szukamy testerów 55+, którzy chcą spędzić czas na spełnianiu swoich marzeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 czerwca 2022. Formularz dostępny jest na stronie projektu.

Akcja Chcę to Przeżyć edycja dla pokolenia silver

Dominika Mizerska

Content Specialist

Gdybym miała napisać o sobie w kilku słowach, to podsumowałabym siebie tak: miłośniczka podróży, (mo)psów i czekolady. Wciąż szukam swojego miejsca na świecie. Trudno mi usiedzieć w miejscu, bo wiedzę, że za każdym rogiem czai się przygoda. W wymarzonym domu, na ścianie, powieszę mapę zdrapkę, która będzie wyznaczać kolejne kierunki wypraw.

Zostaw odpowiedź