Para w podeszłym wieku trzyma w ręku kartki patrząc jednocześnie w obiektyw

Z całą pewnością prezenty sprawiają ogromną przyjemność i wywołują szczery uśmiech, zwłaszcza jeśli podarunek jest w stu procentach trafiony. Szczególne wyzwanie stanowi prezent z okazji przejścia na emeryturę.

Zaproponowaliśmy dotychczas kilka wskazówek, jak dopasować prezent dla pracownika do budżetu, nawet jeśli nie znasz jego upodobań lub masz do wydania ograniczoną kwotę. Opisywaliśmy też prezenty na urodziny i rocznice, nagrody i wyróżnienia dla zespołu… A co wręczyć pracownikowi z okazji przejścia na emeryturę? Jak podziękować za współpracę? Jeśli szukasz pomysłu na idealny prezent dla przyszłego emeryta czy emerytki, przychodzimy z pomocą! Znajdziesz tutaj sporo ciekawych propozycji. Mamy nadzieję, że każda z nich sprawi obdarowanemu mnóstwo radości.

Pożegnanie pracownika odchodzącego na emeryturę

Pożegnania są trudne. Wiążą się ze zmianą, opuszczeniem strefy komfortu i zakończeniem czegoś, co czego byliśmy przyzwyczajeni. Oznaczają koniec pewnego etapu w życiu. Jednocześnie stanowią początek kolejnego rozdziału i wstęp do nowej przygody.

Takim bardzo ważnym momentem życiowym jest przejście na emeryturę. Niektórym emerytura kojarzy się z niekończącymi się i nieco nudnymi dniami bez obowiązków. Inni traktują ten czas jako odcięcie od rutyny i możliwość spełniania marzeń.

Dla emerytki lub emeryta przejście w zupełnie nowy etap i zakończenie zawodowej przygody może być niezwykle miłym doświadczeniem. Wiele zależy tego, jak wygląda pożegnanie emeryta w firmie. Dlatego wybierając prezent, zrób to dobrze!

Niebanalny prezent z okazji przejścia na emeryturę

Jaki prezent dla emeryta przychodzi Ci do głowy w pierwszej chwili? Elegancki zestaw do herbaty? Kubek z nadrukiem? Karafka do wina z grawerem? Butelka whisky? Komplet wygodnej pościeli? Zestaw prezentowy kupiony w pierwszym lepszym sklepie?

Trzeba przyznać, że każdy wymieniony wyżej upominek nie jest zbyt oryginalny. Grawer dawno przestał być czymś wyjątkowym. Eleganckie pudełko z artykułami kosmetycznymi może nie pasować do potrzeb emerytki. Zazwyczaj emerytowi niepotrzebne są kolejne karafki do wina, banalny kubek z napisem czy whisky nietrafiająca w gusta. Tak samo obdarowany niekoniecznie musi lubić herbatkę. Gotowy zestaw prezentowy z jakiegokolwiek sklepu to pójście po linii najmniejszego oporu. Dlatego wybierz prezenty dla emeryta, które w pełni sprawią radość i jednocześnie zaskoczą.

Imprezka – najbardziej klasyczna forma odejścia na emeryturę

Jako wspaniały prezent na emeryturę możemy zorganizować małe przyjęcie dla świeżo upieczonego emeryta! Na ten dzień zgromadźmy współpracowników, przygotujmy przekąski. Niech nie zabraknie czasu na wzruszające podsumowania i wspólne wspominki.

Pożegnanie pracownika to idealny moment, aby jeszcze raz podziękować mu za wspólnie spędzony czas i ułatwić przejście w kolejny etap życiowy. Taki dzień pokazuje, że dana osoba zawsze będzie częścią zespołu i pozostawi po sobie same radosne wspomnienia.

prezent-dla-pracownika-na-emeryture-pomysly-na-prezent-od-firmy

Wzruszający lub śmieszny prezent dla emeryta

Dla emeryta prezent od całej firmy na zakończenie pracy to sprawa bardziej istotna, niż możesz sobie wyobrażać. Stanowi przecież dowód uznania za dotychczasową pracę. Jeżeli taka osoba widzi, że w podarunek włożono dużo czasu i energii, to zyskuje pewność, że była kimś ważnym dla całego zespołu i pozostawiła po sobie pewien ślad.

Wzruszającym sposobem na pożegnanie pracownika z okazji przejścia na emeryturę jest nagranie spersonalizowanego filmu z życzeniami, w którym występują koledzy i koleżanki z pracy. Taka jedyna w swoim rodzaju pamiątka chwyci za serce każdego.

Oczywiście poza wzruszeniem ważny jest też szczery śmiech. Możecie ze wszystkimi pracownikami przygotować filmik, który rozbawi przyszłego emeryta do łez. Taki oryginalny upominek z pewnością sprawi masę frajdy i będzie często oglądany na emeryturze!

Podarunek w postaci wielkich emocji

Być, a nie mieć — będziemy powtarzać po stokroć. Jeśli chcesz znaleźć elegancki prezent dla emerytki, polecamy zrezygnować ze zwykłych upominków. Zamiast materialnych rzeczy podaruj jej przeżycie. Otrzyma wyjątkowe wspomnienia, dzięki którym emerytura stanie się przyjemniejsza.

Chwile błogiego relaksu zapewni voucher na wizytę w SPA lub masaż — zależnie od upodobań tajski albo czekoladowy. Mamy też pomysł na oryginalny prezent dla emerytki w postaci kursu robienia sushi! To nie tylko miło spędzony czas, ale również zdobycie przydatnej umiejętności, którą można pochwalić się podczas spotkania ze znajomymi.

Klasyczne upominki dla odchodzących na emeryturę

Nasze propozycje na prezent z okazji przejścia na emeryturę w pełni sprawią radość każdemu obdarowanemu. Jeśli interesuje Cię upominek na emeryturę dla mężczyzny, szczerze polecamy lot balonem. Sami testowaliśmy takie doznanie w okolicach Warszawy i do tej pory miło je wspominamy. To okazja do zobaczenia świata z zupełnie innej perspektywy i spędzenia cudownych chwil w powietrzu.

Jeśli chcesz przeznaczyć na prezent dla emeryta mniejszą kwotę, świetną niespodzianką okaże się nauka gry w golfa. Taki sport sprawi ogromną przyjemność mężczyźnie lubiącemu spędzać czas na świeżym powietrzu.

Coś dla emeryta konesera

Zazwyczaj domeną mężczyzny są dobre trunki. Panowie lubują się w degustowaniu eleganckich alkoholi i mówieniu o swoich doznaniach. Trzymają ulubioną whisky w karafce z grawerem albo chłodzą w lodówce rzemieślnicze piwo. Czemu nie rozwinąć takiej pasji u przyszłego emeryta?

Możesz zafundować obdarowanemu zastrzyk wiedzy i zaprosić go na kurs kiperski. To wyjątkowy pomysł na prezent nie tylko dla piwoszy — poznanie piwnych tajemnic wciągnie każdego. Nie wspominając o degustacji zawartej w pakiecie.

Tak samo sprawa tyczy się konesera whisky. Emeryta, który lubi smak tego trunku, ale niekoniecznie posiada fachową wiedzę, ucieszy propozycja prezentu w postaci spotkania z fachowcem, który podzieli się tajnikami związanymi z dobrym alkoholem. W komplecie będzie też oczywiście degustacja w eleganckim otoczeniu!

Prezent z okazji emerytury — odrobina szaleństwa

Niektórzy wolą standardowe i bardziej przyziemne upominki. Zdarzają się jednak przypadki kolegi z pracy, dla którego atrakcyjność prezentu wyznacza się poprzez podniesione tętno. Prezent dla emeryta nie musi być nudny! Marzenia można spełniać w każdym wieku.

Umożliw świeżo upieczonemu emerytowi przejście w nowy etap życia z przytupem. Wręcz mu voucher na skok ze spadochronem! Możesz zdecydować się też na bardziej budżetową wersję prezentu, choć poziom adrenaliny wcale nie spadnie. Tak jest w przypadku skoku z wysokości około dziesięciu pięter. Mowa tu o Dream Jump, który jest dostępny w wielu lokalizacjach w Polsce.

A jeśli chcesz wyjść poza utarte prezentowe schematy, ale nie podrywać kolegi emeryta z ziemi, doskonały pomysł stanowi przejażdżka szybkim autem. Emocje gwarantowane! 

Prezent na emeryturę dostarczony w ciekawy sposób

Prezent na emeryturę ma formę vouchera. Taki voucher możesz wydrukować w minutę po zamówieniu i zapakować samodzielnie. Dlatego to doskonały prezent last minute.

Voucher zawierający prezent dla emeryta możesz też zamówić z dostawą prosto do kolegi czy koleżanki. Wtedy znajduje się w eleganckim pudełku. W środku jest miejsce na życzenia autorstwa Twojego lub wszystkich osób z pracy.

Poza prezentem na zakończenie pracy radość sprawi sama forma wręczenia upominku. Jeśli chcesz naprawdę zaskoczyć przyszłego emeryta, zamów voucher w Balonowej Przesyłce! Poczta balonowa zawiera balon z helem, który wyfrunie z otwieranego pudełka. Na przywiązanej do niego wstążce znajduje się pięknie zapakowany voucher.

Prezent dla emeryta — więcej pomysłów

Jak widzisz, podarunek wręczony emerytowi niekoniecznie musi mieć formę kupionego w sklepie kubka z napisem lub karafki, na której wykonano grawer. Przyszłych emerytów ucieszy coś bardziej oryginalnego, zwłaszcza możliwość spełniania marzeń.

Zebraliśmy tutaj tylko kilka propozycji na prezent z okazji przejścia na emeryturę. Każdy z punktów z naszej listy sprawi dużo radości. Jednak to nie wszystko, bo mamy tysiące innych pomysłów, które znajdziesz na naszej stronie! Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, odezwij się do nas. Chętnie pomożemy Ci znaleźć idealny prezent dla emeryta!

Klaudia Bogusz

Content Specialist

Moje największe miłości to podróże, jedzenie i… jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Zostaw odpowiedź