Pomysły na prezent dla pracownika na święta


Pracownicy wspólnie świętują wigilię firmową przy stole i otwierają prezenty świąteczne od firmy

Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się radością. Obchodzimy je nie tylko w domowym zaciszu. Przychodzi czas, kiedy w każdym biurze pojawia się choćby symboliczna świąteczna dekoracja, w powietrzu po prostu czuć już świąteczny klimat. Chcesz w tym roku pozytywnie zaskoczyć swój zespół upominkami z okazji świąt? Sprawdź nasze pomysły na prezent dla pracownika na święta.

Jak powinien być idealny prezent świąteczny dla pracownika?

Święta to dobry moment, żeby na chwilę zwolnić tempo i zbliżyć się do swoich pracowników. Gwarantujemy, że niewielkie gesty mogą przynieść zaskakujące efekty. Jaki wybrać prezent dla Pracownika z okazji Bożego Narodzenia? W ubiegłym roku zapytaliśmy o to 580 pracowników polskich firm. Dzięki ich odpowiedziom i poradom możesz wybrać świąteczne prezenty dla pracowników, które naprawdę będą trafione.

Prezenty z okazji świąt od pracodawcy

Niektórzy uważają, że kupowanie prezentów od szefa dla pracowników jest nieco kontrowersyjne. Nie wszyscy obchodzą Boże Narodzenie. Dla wielu osób to czas absolutnie rodzinny, nie chcą wiązać go z pracą. Trzymamy się jednak twierdzenia, że jest to element polskiej tradycji i zwyczajnie dobra okazja, aby w ten sposób podziękować pracownikowi za cały rok pracy. Pozwala docenić wybranych pracowników i przy okazji staje się genialnym sposobem na budowanie marki pracodawcy. 

Pracodawca wręcza prezent dla pracownika na święta
Prezent świąteczny dla pracownika to bardzo ważny gest, który pomaga wyrazić szefowi swoje uznanie.

Jaki prezent dla pracownika na święta wybrać?

Decyzja o kupnie prezentów została podjęta. Co wybrać, aby sprawić pracownikowi prawdziwą radość? Prezenty dla pracowników na święta wcale nie muszą być drogie. Chodzi o pamięć, o gest, wyróżnienie. Jeśli kwota na jednego pracownika przekracza 1000 złotych, możemy zdecydować się na premię pieniężną. W tym wpisie skupimy się jednak na tańszych rozwiązaniach, które wskazali badani przez nas pracownicy w raporcie Potencjał prezentu dla pracownika.

Dlaczego prezent dla pracownika jest aż tak ważny?

Aż 97% badanych przez nas pracowników odpowiedziało, że dawanie prezentów przez pracodawcę jest dobrym zwyczajem. 62% z nich uważa, że jest to wyraz uznania ze strony zatrudniającej ich osoby. Prezent od pracodawcy poprawia ich samopoczucie (56%), czują, że pracodawca o nich dba (50%). Prezenty motywują pracowników do podejmowania nowych wyzwań zawodowych (46%). Boże Narodzenie to idealna okazja, aby wyróżnić pracownika, wręczając mu oryginalny prezent. Badani podsunęli nam kilka ciekawych pomysłów.

Pracodawco — daj mi to, czego potrzebuję

Jeśli już wręczać prezent, niech będzie trafiony. Najsłabiej pracownicy oceniają prezenty z logo firmy — kubki, notesy, plecaki. Ocenili je zaledwie na 1,6 w 6-stopniowej skali. Książki, kosze podarunkowe z kawą i słodyczami i inne rzeczowe prezenty uplasowały się w okolicach środka skali. Najlepsze oceny zgarnęły karty podarunkowe do sklepów i vouchery na prezenty przeżycia. Ciepło, cieplej, gorąco. Mamy to! Tylko jakie vouchery wybrać?

Dla pracownika na święta… trochę relaksu

Bez względu na to, czy pracujemy fizycznie, czy umysłowo, krócej czy dłużej — wszyscy jesteśmy ludźmi i potrzebujemy relaksu. Codzienne obowiązki potrafią spędzać sen z powiek każdemu z nas. Boże Narodzenie to świetna okazja, aby wręczyć pracownikowi voucher kwotowy do SPA. Dzięki temu sam będzie mógł wybrać ulubiony masaż w dogodnej lokalizacji. Indywidualnie dopasuje termin i zestaw zabiegów, które sprawią mu największą przyjemność. Na chwilę zapomni o codziennych troskach i wróci do pracy gotowy na nowe wyzwania!

Pracownicy świętują boże narodzenie w pracy

Szefie, potrzebny zastrzyk adrenaliny!

Dla kontrastu — niektórzy pracownicy wolą odpoczywać aktywnie. Twój prezent dla pracownika na święta może przyjąć formę noworocznego wyzwania! Obserwuj, podpytaj. Może ostatnio wspominał, że doskwiera mu rutyna i potrzebuje przełomu? Wykorzystaj to! Jeśli wiesz, że Twój pracownik gromadzi niemałe pokłady odwagi — podaruj mu voucher na skok z wysokości. Masz większy budżet? Niech to będzie skok ze spadochronem! Będzie mieć 12 miesięcy na zrealizowanie prezentu, więc na pewno wybierze najbardziej odpowiedni dla siebie moment. Możesz pójść w inną stronę i podarować mu na święta przygodę na strzelnicy dla dwóch osób — to dodatkowa  okazja, aby spędzić czas z bliską mu osobą.

Prezent dla pracownika na święta — daj mu to, co po prostu lubi

Dobrze znasz swoich pracowników? Wesprzyj ich w rozwoju hobby. Pasje i zainteresowania są niezwykle ważne. Pomagają nam oderwać się od codziennych trosk, uczą cierpliwości, dodają wiary w samego siebie. Pracuje u Ciebie mól książkowy? Podaruj mu pod choinkę voucher na dostęp do nielimitowanej ilości e-booków. A może słyszałeś, że któryś z pracowników przerwał niedawno naukę języka obcego? Voucher na półroczny kurs angielskiego i trafiony prezent dla pracownika na święta gotowy. Jeśli wiesz, że dla Twojego pracownika wyjątkowo ważne jest spędzanie czasu z rodziną, podaruj mu voucher na wizytę na Farmie Iluzji lub rodzinne warsztaty cukierkowe. Zaufaj nam — z pewnością to doceni.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Jeżeli masz wątpliwość co do wręczania prezentów każdemu z pracowników, mamy jeszcze jeden sprawdzony pomysł. Jako prezent świąteczny dla pracowników zorganizuj grupową integrację! Wybierzcie się razem na offroad albo poszalejcie na gokartach. Po wszystkim możecie zasiąść przy jednym stole, podzielić się opłatkiem lub po prostu spędzić miło wieczór. Zespół się zjednoczy, odpręży. To podczas firmowych integracji pracownicy, bez względu na hierarchię wewnątrz firmy, mają okazję lepiej się poznać. Takie przedsięwzięcia nie tylko są zwyczajnie miłe, ale procentują w wynikach codziennej pracy zespołu.

Pracownik pokazuje prezent świąteczny podczas wideorozmowy
Wigilia firmowa online nie musi być nudna. Wystarczy dobry pomysł na aktywności i prezenty dla pracowników!

Prezent online dla pracownika na święta

Wiele zespołów pracuje zdalnie lub hybrydowo, a spotkania świąteczne w tym roku mogą odbywać się online. Nic straconego! Przygotuj quizy dotyczące świąt lub wiedzy o pracownikach albo firmie. Wybierz nagrody dla najlepszych uczestników. Może pomyśl o tym wcześniej i wyślij paczki świąteczne na domowe adresy osób z Twojego zespołu? Otworzycie je wspólnie podczas spotkania świątecznego online. Do paczki dołóż kartę podarunkową o dowolnej wartości, którą pracownik wykorzysta na swoje prywatne marzenie. Dzięki niej można wybrać dowolną atrakcję ze strony naszego serwisu — również szkolenia, treningi i kursy w wersji bez wychodzenia z domu!

Świąteczny prezent dla pracownika ma znaczenie

Chcemy jeszcze raz podkreślić, że najważniejsza jest chęć wręczenia prezentu. Pracownik czuje się doceniony i zmotywowany. To inny sposób na wyrażenie swojej wdzięczności za spędzone razem godziny, dni, tygodnie w trakcie zbliżającego się ku końcowi roku. Dla Pracodawcy prezenty wiążą się z wydatkiem, ale w każdym budżecie znajdzie się miejsce na choćby drobne upominki. Sam możesz sprawdzić, co najchętniej chcieliby dostać pracownicy z całej Polski — odwiedź prezenty dla pracowników i wybierz podarunki, które wprowadzą do zespołu świąteczną atmosferę, zintegrują zespół i sprawią, że będzie Wam jeszcze milej spotkać się znowu — już w Nowym Roku.

Pomysły na prezent dla pracownika na święta

Klaudia Bogusz

Content Specialist

Moje największe miłości to podróże, jedzenie i… jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Zostaw odpowiedź