Pracownik otrzymuje prezent od szefa i współpracowników

Prezenty dla pracowników

Wybór prezentów dla pracowników to nie lada wyzwanie dla lidera zespołu. Niewątpliwie prezenty dla pracowników to coś więcej niż miły podarunek – to także świetne narzędzie wspierające w motywowaniu, nagradzaniu, wyrażaniu podziękowania w stosunku do pracowników. Pojawia się jednak odwieczne pytanie: co dać na prezent pracownikowi, aby podarunek był trafiony? Prezenty dla pracowników to temat niezwykle obszerny. W tym artykule prezentujemy pomysły na prezenty dla pracowników na święta, emeryturę, jubileusz… i wiele innych okazji!

Pomysły na prezenty dla pracowników

Okazji do obdarowania pracowników jest wiele. Święta Bożego Narodzenia, jubileusze, urodziny, odejście na emeryturę czy pożegnanie kolegi z pracy. Jeśli przed każdą z nich zaczynasz szukanie prezentu od zera, mamy dla Ciebie sprawdzone – skuteczne i wygodne rozwiązanie. Vouchery na prezenty-przeżycia! W prosty sposób możesz podarować pracownikom… ich spełnione marzenia. Dzisiaj materialne prezenty do postawienia na półkę odchodzą w zapomnienie. Moda na gromadzenie przedmiotów przemija. Liczy się BYĆ, a nie MIEĆ! Wybierz voucher na wybraną atrakcję i spraw, żeby pracownik nigdy nie zapomniał prezentu, jaki od Ciebie dostał. Przygotowaliśmy specjalny artykuł o tym, jak działają vouchery – vouchery na przeżycia dla firm od A do Z. Czy wiesz, o czym marzą pracownicy w Twojej firmie? My wiemy. I z chęcią podzielimy się tą wiedzą!

Dlaczego voucher na przeżycie jest lepszy niż zwykły prezent dla pracownika?

VOUCHER NA PRZEŻYCIEZWYKŁY PREZENT
Zawsze trafiony – szeroka oferta atrakcjiRyzyko nietrafionego prezentu
Niezapomniane wspomnieniaKolejna rzecz do postawienia na półce
Szeroka możliwość personalizacji, dodania firmowego logo i dowolnego tekstuPersonalizacja nie zawsze jest możliwa
Obdarowany może wybrać dogodny termin realizacjiBrak możliwości decydowania o terminie realizacji (np. w przypadku biletów na spektakl)
Niezwykłe przeżycia w cenie już od 19 złotychNiski koszt oznacza zwykle niską jakość przedmiotu
Możliwość wymiany na dowolną atrakcjęWymiana nie zawsze jest możliwa
Jest ekologicznyMaterialne prezenty przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska

Karty podarunkowe dla pracowników

Choć spędzamy razem dużo czasu w pracy, nie zawsze znamy się na wylot. Jeśli nie jesteś do końca pewny co do zainteresowań obdarowanego, wybierz Gift Voucher. To karta podarunkowa, którą pracownik zapłaci za dowolną atrakcję wybraną w naszym serwisie. Sam zdecyduje jaki prezent sprawi mu największą radość w danym momencie. Gift Voucher to rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron – rozwiązuje prezentowe wyzwanie osoby obdarowującej i z pewnością spełni oczekiwania tej obdarowywanej. Gift Voucher jest dostępny w kilkunastu wersjach cenowych, od 25 zł do 2000 zł. Potrzebujesz karty podarunkowej dla pracownika o innym nominale? Zapraszamy do kontaktu!

Gift Voucher - karta podarunkowa na prezent dla pracownika
Gift Voucher o wybranym nominale można dowolnie personalizować na potrzeby organizacji

Oryginalne prezenty dla pracowników

Typowe prezenty dla pracowników to artykuły biurowe, oryginalny uchwyt na taśmę klejącą czy stojak na długopisy. My proponujemy jednak coś, co sprawi większą radość obdarowanemu. Postaw na niebanalny prezent i podaruj pracownikowi voucher na lot widokowy! To niezwykłe przeżycie, podczas którego wszelkie troski pozostają na ziemi. Podziwianie miasta z podniebnej perspektywy to coś, czego nie da się opisać. Lekki stres i zdenerwowanie po chwili zastępuje niepohamowany zachwyt. Voucher na lot widokowy można zrealizować w kilkunastu miastach w Polsce. W kategorii podniebnych prezentów absolutnym bestsellerem jest też lot szybowcem!

Ekstremalne prezenty dla pracowników

W Twoim zespole są osoby, które lubią adrenalinę? Porządny zastrzyk emocji zagwarantuje im skok ze spadochronem! Każdy, kto zrealizował tę atrakcję od razu chce skoczyć kolejny raz. Jeśli dysponujesz niższym budżetem, możesz wybrać voucher na skok z wysokości – Dream Jump. To świetny podarunek, który motywuje do wyjścia poza strefę komfortu i gwarantuje niezapomniane przeżycie. Dla fanów ekstremalnych przeżyć motoryzacyjnych proponujemy voucher na wyprawę 4×4. Odwiedź dedykowaną kategorię, gdzie znajdziesz więcej pomysłów na ekstremalne prezenty dla pracownika.

Drobny upominek dla pracownika

Nie trzeba wydać czterocyfrowej kwoty, żeby sprawić komuś radość. Wierzymy, że obdarowywanie daje radość nie tylko tym, którzy otrzymują prezenty. Dawanie prezentów sprawia niezwykłą przyjemność również tym, którzy je wręczają! Nie musisz nadwyrężać swojego budżetu, żeby pokazać swoim pracownikom, że ich doceniasz. Proponujemy przygotowanie pustych kart, mogą zawierać logo firmy. W zależności od okazji kartę można uzupełnić dowolnym tekstem. „Dziękuję”, „Dobrze, że jesteś z nami”, „Cieszymy się, że dołączasz do zespołu”, „Powodzenia!”, „Gratulacje!” to tylko niektóre z pomysłów. Warto dodać do niej podpisy członków zespołu. Mała rzecz, a bardzo cieszy! Pracownik z pewnością szeroko się uśmiechnie i poczuje się doceniony.

Drobne prezenty dla pracowników to zawsze dobry pomysł
Nie trzeba wydawać fortuny, aby wywołać uśmiech na twarzy pracownika

Pomysły na prezenty dla pracowników na Święta

Święta to niewątpliwie magiczny czas. Nasze biura wypełnia zapach choinki, to czas spotkań i wigilii firmowych. Dla wielu firm to też bardzo gorący okres ze względu na koniec roku finansowego. Warto podkreślić świąteczny klimat i podzielić się z pracownikami radością, rozładować napięcie i na chwilę zwolnić tempo. Niedawno przygotowaliśmy również raport o tym, jakie prezenty chcą dostawać pracownicy. Najniżej oceniają prezenty z logo firmy, najwyżej zaś vouchery i karty podarunkowe. To świetna wskazówka dla lidera zespołu. Trafiony prezent na gwiazdkę dla pracownika to dostęp do audiobooków i e-booków na kilka miesięcy. Sam wybierze ulubione lektury, które pozwolą oderwać myśli od pracy lub odpocząć od świątecznych przygotowań. 

Prezenty dla pracowników na Święta to bardzo ważna tradycja w każdej firmie

Pomysły na eleganckie prezenty dla pracowników na Boże Narodzenie

Szukasz podarunku dla pracownika, który wyróżni się klasą i elegancją? Wybierz klasykę, ona zawsze się sprawdzi. Voucher na bilety do teatru to bardzo elegancki prezent dla pracownika. Obdarowany sam może wybrać spektakl oraz dogodną dla niego datę realizacji. A może relaksacyjny masaż SPA? Każdy pracownik zasługuje na chwilę błogiego odprężenia. Jeśli dysponujesz większym budżetem, proponujemy nasz absolutny bestseller wśród prezentów bożonarodzeniowych dla pracowników – voucher SPA o wybranym nominale. Pełni funkcję karty podarunkowej, dzięki której obdarowany samodzielnie wybierze swoje ulubione zabiegi SPA oraz miejsce realizacji.

Pomysłowe prezenty dla pracowników na Gwiazdkę

Zależy Ci na tym, aby prezent dla pracownika na Gwiazdkę był maksymalnie wartościowy? Podaruj mu coś, co zachęci go do rozwijania swoich umiejętności, bardziej lub mniej związanych z pracą zawodową. Świetnie sprawdzi się voucher na kurs języka obcego. Szlifowanie języków to zawsze dobry pomysł. Sam proces nauki poszerza horyzonty, uczy regularności i pilności. Poza tym otwiera przed nami wiele drzwi. W końcu miło jest uciąć sobie pogawędkę podczas wakacji w ojczystym języku osoby, którą się spotkało! Jeśli wolisz odciągnąć pracownika od komputera, proponujemy kursy gotowania. Kuchnia włoska, grecka, hiszpańska… Do wyboru, do koloru. To absolutnie wspaniałe uczucie, kiedy zdobywa się nowe umiejętności. Staje się jeszcze lepsze w momencie, w którym możemy pochwalić się nimi wśród znajomych czy rodziny.

Pracownicy rozwijają swoje umiejętności dzięki kursom gotowania, na które vouchery dostali od pracodawcy
Voucher na kurs gotowania to świetny prezent dla pracownika, który gwarantuje zdobycie nowych umiejętności

Prezent na mikołajki dla pracownika

Nie każdy w swojej firmie obchodzi dzień św. Mikołaja. Dla tych, którzy celebrują tę miłą tradycję wręczania sobie podarunków, mamy kilka pomysłów na drobne prezenty dla pracownika z tej okazji. To zimowe święto zawsze warto uczcić parą zabawnych, ciepłych skarpetek. Jeśli jednak znudziły Ci się oklepane prezenty mikołajkowe, podaruj pracownikowi voucher na wizytę w grocie solnej. Już za kilkanaście złotych jesteś w stanie zapewnić obdarowanemu miły wieczór pełen relaksu. Czas przed Świętami jest szczególnie wymagający. Niewielki gest może wywołać wielki uśmiech na twarzy Twojego pracownika. Nawet jeśli do tej pory w firmie nie obdarowywaliście się prezentami na mikołajki, może warto zacząć w tym roku?

Prezent z okazji przejścia na emeryturę

Odejście na emeryturę to dla każdego pracownika poważna decyzja. Swoisty koniec drogi zawodowej warto jest odpowiednio uczcić. Oprócz zorganizowania przyjęcia na cześć przyszłego emeryta pojawia się kwestia prezentu. Jako szef lub manager chciałbyś sprawić, żeby pracownik odchodzący na emeryturę poczuł się doceniony i nigdy nie zapomniał o zespole, z którym pracował jako ostatnim? Wybierz voucher na przeżycie dopasowane do jego aktualnych potrzeb. Zacznijmy od wyboru kategorii: czy obdarowana osoba preferuje aktualnie błogi relaks, czy od zawsze wyróżniała się nieprzeciętną odwagą? Wybierzcie jedną z opcji i zdecydujcie, czy lepszy będzie weekend w luksusowym SPA, czy skok ze spadochronem.

Pracownik odchodzi na emeryturę
Oryginalny prezent dla pracownika odchodzącego na emeryturę to miły akcent na koniec współpracy

Prezent dla mężczyzny na emeryturę

Prawdziwie męski prezent dla świeżo upieczonego emeryta to voucher na kurs kiperski. Jeśli wiesz, że obdarowywany jest pasjonatem piwa, z pewnością ucieszy go taki podarunek. Kurs kiperski to szansa na zapoznanie się z tajnikami tego trunku i poszerzenie swojej wiedzy na temat jego historii, sposobu warzenia i kultury picia. Pozostając w tematyce szlachetnych trunków, absolutnym bestsellerem wśród prezentów kupowanych dla pracownika z okazji rozpoczęcia emerytury jest voucher na degustację whisky. Wolisz wybrać prezent niezwiązany z alkoholem? Pakiet ostre strzelanie to prawdziwie męska przygoda. Jeśli chcesz obdarować fana sportu, podaruj mu voucher na kurs golfa. Robienie czegoś po raz pierwszy to niesamowite uczucie!

Prezent dla kobiety na emeryturę

Nadszedł czas pożegnania pracownicy, która odchodzi na emeryturę? Zakończ współpracę miłym akcentem. Warto podkreślić, jak ważnym ogniwem w firmie była przez ostatnie lata. Kwiaty i słodki poczęstunek to zawsze dobry pomysł. Jeśli jednak chcesz, aby zapamiętała moment zakończenia swojej kariery zawodowej na dłużej, podaruj jej voucher na przeżycie. Jako prezent dla kobiety na emeryturę świetnie sprawdzi się voucher na kurs robienia sushi. To okazja do aktywnego spędzenia czasu i zdobycia nowych umiejętności, którymi może pochwalić się wśród znajomych. Jeśli obdarowaną interesują zagadnienia beauty, możesz wręczyć jej voucher na atrakcję Stwórz swoją własną szminkę. Własnoręcznie stworzy pamiątkę, której nie odstawi na półkę — może używać jej na co dzień. Potrzebny Ci pomysł na elegancki prezent dla kobiety na emeryturę? Zdecydowanie polecamy voucher na degustację wina. Do wyboru jest wiele lokalizacji w całej Polsce, w których można zrealizować tę gustowną atrakcję w dogodnym dla siebie momencie.

Prezent na odejście z pracy dla pracownika

Nie zawsze odejście pracownika z dotychczasowego miejsca pracy oznacza przejście na emeryturę. Czasem jest to urlop wychowawczy, zmiana pracy, dłuższa delegacja. Prezent pożegnalny to element, który ułatwi pracownikowi pożegnanie się z zespołem bez względu na powód zniknięcia. Warto zadbać, żeby pracownik miło wspominał ostatnie chwile w pracy. Zdjęcie całego zespołu z podpisami, kartka z miłym słowem i pożegnalne ciacho to obowiązkowe elementy prezentu pożegnalnego dla pracownika. Oprócz tego warto podarować mu coś tylko dla niego. Niech z tej okazji spełni swoje marzenie! Przygotowaliśmy kilka propozycji na prezent pożegnalny dla koleżanki i kolegi z pracy.

Upominek na odejście z pracy dla pracownika sprawi obdarowanemu wielką radość

Prezent na pożegnanie koleżanki z pracy

Pożegnanie koleżanki z pracy to zawsze wzruszający moment. Wspólna praca łączy zespół i zbliża do siebie ludzi. Z pewnością odejście koleżanki z pracy będzie emocjonalnym wydarzeniem. Jako prezent od reszty zespołu lub szefa może dostać coś więcej niż prezent, który zakurzy się na jednej z jej półek. Wspólnie podarujcie jej voucher na przeżycie, o którym nigdy nie zapomni! Naszym absolutnym bestsellerem jest voucher do Mana Mana. Voucher umożliwia stworzenie własnego projektu torebki, plecaka lub nerki, który później zostanie wcielony w życie i dostarczony kurierem pod jej drzwi. Innym podarunkiem na pożegnanie koleżanki jest Pakiet Marzeń dla niej. To kolejny oryginalny, a jednocześnie bardzo elastyczny prezent. Obdarowana może wybrać dowolną z 390 dostępnych atrakcji. Bez wątpienia gwarantuje zadowolenie obdarowanej!

Prezent dla kolegi z pracy na pożegnanie

Czas na propozycje na prezent pożegnalny dla kolegi z pracy. Nie zawsze dobrze znamy osobę, która kończy swoją przygodę z danym miejscem zatrudnienia. Kiedy członkom zespołu zależy na uniwersalnym prezencie dla kolegi z pracy, warto podarować mu wartościową książkę z dedykacją lub elegancki element garderoby, na przykład krawat czy muszkę. Jeśli tak jak my wolisz podarować mu spełnione marzenie i kreatywnie spędzony czas — wybierz voucher na Pakiet Marzeń dla niego. Sam zdecyduje czy w danym momencie woli postawić na relaks w postaci masażu, czy potrzebuje zastrzyku adrenaliny i ma ochotę na przykład na lot paralotnią. Wystarczy, że wejdzie na naszą stronę i wybierze swój typ z ponad 300 różnych atrakcji!

Pomysły na prezenty dla pracowników na jubileusz firmy

Jubileusz firmy to świetna okazja, aby uczcić sukcesy biznesowe. Za nimi stoją między innymi pracownicy. Wykorzystaj tę okazję i pokaż im, że bardzo ich cenisz. Wspominaliśmy już o tym, że pracownicy z reguły za najsłabsze prezenty od firmy oceniają gadżety firmowe. Oczywiście można byłoby dyskutować o rodzajach gadżetów w zależności od wielkości budżetu, jednak jest wielce prawdopodobne, że pracownicy nie będą zadowoleni z takich prezentów. Aby zagwarantować satysfakcję z otrzymanego na jubileusz firmy podarunku, proponujemy wybrać Gift Vouchery. To forma karty podarunkowej, którą każdy pracownik indywidualnie wykorzysta w naszym serwisie. Oferujemy Gift Vouchery o nominałach już od 25 złotych, aż do kilku tysięcy. Zachęcamy do kontaktu z nami, możemy ustalić dowolną kwotę na voucherze oraz spersonalizować go specjalnie dla Twojej firmy.

Jubileusz firmy to świetna okazja, aby uczcić sukcesy biznesowe i wręczyć pracownikom prezenty

Prezenty na jubileusz pracownika

Jubileusz firmy to bardzo ważne święto w przedsiębiorstwie. Warto jednak pamiętać o indywidualnych, znaczących datach dla każdego pracownika. Właśnie mija mu kolejna rocznica pracy w firmie? Dostał awans? A może po prostu ma urodziny i chcesz podarować mu coś miłego od firmy? W zależności od okazji proponujemy zapoznać się z artykułem podsumowującym różne pomysły na nagrody dla pracownika. Twoja pamięć na pewno zostanie doceniona przez pracownika. Prezenty i nagrody dla pracowników to niezwykle ważne narzędzie w procesie motywacji i lojalizacji zespołu.

Prezent ślubny od pracowników

Wasz kolega lub koleżanka z pracy bierze ślub? Warto to uczcić! W zależności od wielkości Waszego zespołu i wysokości składki, mamy dla Was różne propozycje. Bardzo często zdarza się, że obdarowany czy obdarowana sama prosi o konkretny prezent. Proponujemy Ci jednak pozytywnie ją zaskoczyć i podarować na prezent ślubny voucher na przeżycie dla dwojga. Klasyczny weekend we dwoje to zawsze strzał w dziesiątkę. Nowożeńcy odpoczną w pięknych okolicznościach po trudach związanych z organizacją wesela. Możecie pójść o krok dalej i zafundować im SPA we dwoje. A może zamiast tego… spojrzenie na świat z innej perspektywy? Voucher na lot balonem we dwoje to prezent, którego na pewno się nie spodziewają!

Prezent dla pracownika a podatek

Upominki dla pracowników stanowią przedmiot podlegający opodatkowaniu. Nie jest to jednak nigdy sytuacja zero-jedynkowa i wielu pracodawców ma kłopoty z określeniem, czy podatek od nagrody dla pracownika może stanowić koszt dla firmy. Czy można potraktować tę kwotę jako odliczenie? Które prezenty podlegają opodatkowaniu, a które nie? Przyjrzymy się temu. Poniżej rozwiewamy wątpliwości co do dwóch kwestii: prezent dla pracownika a podatek dochodowy oraz prezent dla pracownika a ZUS.

Prezent dla pracownika a podatek dochodowy

Wiele firm miało wątpliwości co do prawa dotyczącego podatku od prezentów i nagród dla pracowników od pracodawcy. Jeśli pracownik nie jest świadomy, że otrzyma upominek na przykład z okazji odejścia na emeryturę lub jubileuszu w firmie oraz nie wie, co będzie przedmiotem podarunku, przekazany prezent jest formą gratulacji, a nie elementem wynagrodzenia — prezenty te stanowią darowiznę, a nie przychód ze stosunku pracy. Firma, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, nie jest zobowiązana do pobierania zaliczek na podatek od osób fizycznych od pracowników. Więcej szczegółów znajduje się w treści art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o PIT.

Prezent dla pracownika a ZUS

Podobnie sytuacja wygląda w kwestii płacenia składek dla ZUS. W związku z wieloma wnioskami o indywidualną interpretację przepisów Trybunał Konstytucyjny w 2014 roku wydał wyrok z dnia 8 lipca 2014 r., sygn. akt K 7/13, który został poparty oświadczeniem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Wynika z nich, że

“Jeśli dany prezent / upominek dla zatrudnionej osoby nie stanowi przychodu z tytułu zatrudnienia, wówczas od jego wartości nie należy również odprowadzać składek ZUS.”

Jak wręczać prezenty dla pracowników?

Wręczając komuś prezent zależy nam na okazaniu troski, sympatii, pamięci. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że prezent ma podobać się obdarowanemu, a nie nam. Ogólne zasady savoir-vivre przypominają nam o opakowaniu prezentu, które powinno być schludne. Warto pamiętać o sprawdzeniu, czy na opakowaniu nie znajduje się naklejka z ceną. Podczas wręczania prezentu pracownikowi nie naciskaj, aby otworzył prezent przy Tobie. Jeśli jednym z elementów prezentu jest bukiet kwiatów, pamiętaj o zdjęciu folii ochronnej. W relacjach biznesowych zazwyczaj unika się wręczania prezentów o bardzo osobistym charakterze. Niektóre z nich mogłyby wywołać zakłopotanie. Jeśli pracownik dostawał od Ciebie podarunki w przeszłości, zastanów się, co mu wręczyłeś — unikaj powtórek. Obdarowywanie tej samej osoby identycznymi prezentami na różne okazje świadczy o niedbałości.

Jeśli masz wątpliwości co do kolejności wręczania prezentów w firmie, mamy dla Ciebie wskazówkę: 1. szef pracownikom, 2. pracownicy szefowi, 3. szef współszefowi, 4. pracownicy pracownikom na różnych szczeblach.

Pomysły na polecane prezenty dla pracowników

Nasz artykuł zawiera dziesiątki pomysłów na prezenty dla pracowników na różne okazje. Chcemy ułatwić Ci zadanie i doradzić w wyborze najlepszych niespodzianek dla Twojego zespołu. W dedykowanej kategorii prezent dla pracownika znajdziesz zebrane wszystkie najlepsze propozycje. Możemy Cię też wyręczyć! Napisz do nas, wybierzemy prezent dla pracownika za Ciebie! 🙂

Klaudia Bogusz

Content Specialist

Moje największe miłości to podróże, jedzenie i… jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Zostaw odpowiedź