Balony z uśmiechniętymi buźkami - prezent na jubileusz firmy

Rocznica firmy to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdej organizacji. Nic w tym dziwnego. Niezależnie bowiem od tego, czy Twoja firma jest na rynku od roku, czy dziesięciu lat, jubileusz firmy stwarza okazję do świętowania sukcesu.

Jednocześnie organizacja tak dużego eventu, nawet kolejnego jubileuszu to wyzwanie, które wymaga ogromnego zaangażowania ze strony działów marketingu, HR, a nawet samych właścicieli firm. Miejsce i czas imprezy, prezenty, lista uczestników i catering, bez wątpienia wszystko ma znaczenie.

W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie porady, które pomogą Ci wybrać prezenty na jubileusz firmy i zaplanować całe wydarzenie. Masz już pomysł na jubileusz firmy? Możesz oczywiście wykorzystać imprezę, by zaprezentować gościom całą kolekcję firmowych certyfikatów i dyplomów… ale możesz też podejść do eventu kreatywnie.

Kreatywny jubileusz firmy — pomysły na niecodzienny event

Jubileusz firmy to okazja, by zorganizować imprezę inną niż wszystkie. Stwarza idealną szansę, by podkreślić wyjątkowość organizacji i docenić ludzi, którzy ją tworzą. Świętowanie w firmie czy poza firmą? Oto 3 pomysły na jubileusz firmy:

1: Elegancki bankiet z motywem przewodnim

Naczelna zasada: wyjdźcie z biura, niech impreza odbędzie się na zewnątrz, gdzie wszyscy poczują się swobodniej. Znajdź miejsce, które pozwoli stworzyć pożądaną atmosferę, umożliwi pracownikom oderwanie się od obowiązków. Chcesz zaszaleć? Zobacz Dinner in the Sky, czyli kolację na wysokości (dokładnie 50 metrów nad ziemią).

Po co wybierać motyw przewodni? Ponieważ to świetny sposób na rozluźnienie atmosfery i wprowadzenie dodatkowego elementu zabawy. Możecie zainspirować się np. filmem, epoką historyczną lub jakimś miejscem.

2: Warsztaty i spotkanie z ekspertem

Połącz świętowanie z rozwojem. Jubileusz firmy to świetna okazja, by rozwinąć kompetencje miękkie zespołu. Pomóc w tym mogą specjaliści od wellbeingu, komunikacji i rozwoju. Takie spotkanie może przynieść wiele korzyści dla miejsca pracy w przyszłości.

3: Talent show z nagrodami

To propozycja dla firm, w których docenia się talenty pracowników i ich hobby poza pracą. Stwórz okazję, by chętni pracownicy podzielili się swoją pasją z innymi. Nie zapomnij o nagrodach dla osób, które zachwycą jury i publiczność.

Szukasz sprawdzonych rozwiązań? Nasi klienci zrealizowali z nami już mnóstwo kreatywnych eventów. Zajrzyj do sekcji z case studies i przeczytaj, jakie rozwiązania sprawdziły się u innych.

Impreza to najlepszy moment by wręczyć prezent na jubileusz firmy

Jak uczcić rocznicę firmy? 3 pomysły na dodatkowe działania

Jubileusz to również okazja do dodatkowej promocji firmy. W co warto zainwestować?

 1. Rozważ współpracę z wydawnictwami, które mogą przygotować pamiątkowe artykuły o przedsiębiorstwie lub wywiad z szefem.
 2. Film z krótką opowieścią o tym, jak powstała firma i jaką ma misję, to działanie, które możesz później wykorzystać w szerszej komunikacji marketingowej. Wideo umieszczone na kanałach w mediach społecznościowych i stronie internetowej firmy ma szansę przyciągnąć dodatkowych klientów.
 3. Świętowanie poprzez pomaganie. Zorganizujcie zbiórkę charytatywną lub wsparcie dla wybranej organizacji pożytku publicznego i z okazji jubileuszu firmy zróbcie coś dobrego.

Pomysłów na celebrowanie jubileuszu może być mnóstwo. Warto zdecydować się na działania, które będą wspierać kulturę organizacji i pokażą wyjątkowość firmy.

Komu wręczyć prezent z okazji jubileuszu firmy?

Do wspólnego świętowania warto zaprosić zarówno pracowników, jak i klientów czy partnerów biznesowych. Ważne, by docenić wszystkie osoby, które miały swój wkład w sukces firmy.

Jak świętować jubileusz firmy z pracownikami?

Prezent jubileuszowy dla pracownika to okazja na docenienie pracy i zaangażowania w rozwój firmy. Oto kilka pomysłów na upominki, które ucieszą pracowników:

 • degustacja kawy ucieszy pracowników, którzy nie wyobrażają sobie dnia w biurze bez małej czarnej. Z kolei warsztaty parzenia kawy pozwalają dodatkowo poznać akcesoria, które całkowicie zmieniają smak tego napoju.
 • off road 4×4 to prezent na jubileusz firmy dla pracowników, który z pewnością poleciliby finaliści naszego konkursu Radość w Pracy. Taką właśnie atrakcję wybrali dla siebie i polecają, bo łączy adrenalinę z ogromną dawką radości
 • niezależnie od okazji, zawsze dobrym pomysłem jest masaż relaksacyjny, po którym milej wraca się do obowiązków zawodowych.

Pomysły na upominek dla klientów

Jubileusz firmy to okazja, by docenić lojalność klientów i zadbać o to, by zapamiętali markę na dłużej. Możesz zorganizować konkurs z nagrodami, które będą dopasowane do profilu działalności firmy:

 • w branży rozrywkowej świetnie sprawdzi się Pakiet Marzeń Przygoda, z którym klient sam wybiera, jakie marzenie chce spełnić
 • jeśli oferujesz produkty dla dzieci, Twoi klienci chętnie wezmą udział w konkursie, by wygrać przygodę w parku rozrywki lub rodzinny lot balonem

Przy organizacji jubileuszowego konkursu dla konsumentów, warto wziąć pod uwagę oczekiwania odbiorców wobec marki i zaoferować im coś więcej niż pakiet produktów, które na co dzień oferuje przedsiębiorstwo.

Jak docenić partnerów biznesowych?

Kontrahenci w dużej mierze przyczyniają się do sukcesu firmy i wpływają na jej wizerunek na rynku. Dlatego podarunek dla partnera biznesowego powinien pomóc budować relacje na długi czas. Oferta prezentów w tym przypadku nie może być przypadkowa, bo jej celem jest pomóc Ci zainwestować w przyszłość. Co proponujemy? Elastyczny Gift Voucher na dowolną kwotę, którą partner biznesowy może wykorzystać na wybraną atrakcję.

Koncert podczas imprezy

Najlepszy prezent jubileuszowy dla szefa

Ekskluzywny prezent na jubileusz firmy dla pracodawcy od pracowników to taki, który na długo zostanie w pamięci szefa. Jeśli firmą zarządza kilku prezesów, niezawodnym wyborem będą Gift Vouchery z dedykacją. Świetnym pomysłem będzie również wręczenie podziękowania od wszystkich pracowników i upominek, na przykład:

 • degustacja whisky może sprawić, że wreszcie w domowym barku znajdzie się karafka naprawdę unikatowego alkoholu
 • jazda Porsche z kolei dostarczy niezapomnianych wrażeń i sprawi, że szef spełni marzenie z dzieciństwa
 • weekend pod żaglami pozwoli wypłynąć na szersze wody i zagwarantuje chwile odpoczynku.

Kolejny gadżet? Nie w nowoczesnej firmie!

Nawet najładniej zapakowany zestaw prezentowy to tak naprawdę tylko pudełko pełne przedmiotów, które najczęściej mają niewielką wartość. Wręczając przeżycie, tak naprawdę dajesz radość aż 3 razy: podczas wręczania, podczas wybierania atrakcji i jej realizacji. Idealny prezent na jubileusz firmy to też taki, który pozostawia niezapomniane wspomnienia i buduje relacje.

Jakie vouchery wybrać zamiast gadżetów? Na blogu porównaliśmy najpopularniejsze prezenty firmowe z przeżyciami i zestawiliśmy zalety i wady każdego rozwiązania.

Jak zorganizować jubileusz firmy?

Upominki wybrane, czas zająć się planowaniem imprezy. Zadbaj o to, by:

 • zarezerwować smaczny catering,
 • zarezerwować noclegi dla gości, jeśli zespół pracuje zdalnie, pracownicy z innych miast docenią troskę,
 • zarezerwować transport na miejsce imprezy,
 • zaplanować czas na przygotowanie materiałów: zaproszeń, dekoracji itp.

Zamówienie na prezenty z okazji jubileuszu firmy warto złożyć najpóźniej 4 tygodnie przed wydarzeniem. Tyle potrzebujemy na personalizację prezentów, czyli umieszczenie na każdym z nich życzeń i dodanie logo firmy. Wyręczymy Cię w logistyce, a dostawa będzie za darmo.

Organizujesz jubileusz firmy? Zróbmy go razem!

Monika Suchodolska

Content Specialist

Uwielbiam oglądać wschód słońca z kubkiem mocnej kawy i w dobrym, kocim towarzystwie. Dzielę marzenia na te małe, które staram się spełniać codziennie. Zaliczam do nich drobne przyjemności, dobrą literaturę, wciągające seriale i pyszne jedzenie. Marzenia przez duże „M” to z kolei podróże, najlepiej spontaniczne.

Zostaw odpowiedź