Dziecko na kocyku

W Twoim zespole pojawił się świeżo upieczony tata? A może koleżanka z pracy właśnie urodziła dziecko? Gratulujemy! To ważny moment dla całego zespołu. Na młodych rodziców czeka ogrom nowych obowiązków, nieprzespane noce i odkrywanie świata z innej perspektywy — oczami dziecka. Powrót do pracy bywa w tych okolicznościach trudny (szczególnie dla mamy!), ale od czego ma się wspierającego pracodawcę?   

Jaki powinien być prezent z okazji narodzin dziecka? Wbrew pozorom to wcale nie musi być tort z pieluch ani zabawka dla maluszka. Rozpieszczanie nowego członka rodziny zostawmy dziadkom, a Wy wybierzcie coś, by uczcić nowy etap życia, w który wkraczają Wasi pracownicy. W planowanie koniecznie zaangażujcie najbliższych współpracowników zainteresowanych, bo to właśnie oni podpowiedzą, co ucieszy najbardziej.   

Młodzi ludzie w pracy
Włącz zespół w wybór najlepszego prezentu z okazji narodzin dziecka dla współpracownika

Narodziny dziecka to świetna okazja, żeby zintegrować pracowników

Zespoły są różne, wiadomo. Jednak pojawienie się nowego członka rodziny u kolegi czy koleżanki z biura, to wielkie wydarzenie w życiu teamu. Doświadczeni rodzice z biurka obok gotowi są dzielić się złotymi radami. Z kolei ci bezdzietni, służą wsparciem emocjonalnym i w każdej chwili są gotowi na spontaniczny wypad, by zregenerować siły i nabrać nowej energii do pracy. 

Warto celebrować szczęście pracowników i podarować prezent z okazji narodzin dziecka. Taki gest pokazuje, że cenisz członków swojego zespołu nie tylko za pracę, jaką wykonują, ale też za to, że po prostu są. Jaki prezent podarować z okazji narodzin dziecka? Zebraliśmy propozycje najlepszych prezentów dla mamy i taty, które wywołają uśmiech na twarzy pracowników i pozwolą stworzyć piękne wspomnienia. 

Najlepsze prezenty z okazji narodzin dziecka dla mamy

Macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz na świecie. Mały człowiek wypełnia całe serce i głowę, i na długi czas oddala mamę od obowiązków zawodowych. Nic w tym dziwnego, wymaga przecież stałej opieki, więc mamie trudno jest znaleźć czas dla siebie. Dlatego naszą listę najlepszych prezentów z okazji narodzin dziecka dla mamy otwierają propozycje relaksujące i pielęgnujące. Szczególnie regenerującą formę ma popołudnie Spa dla niej. To propozycja dla zabieganej mamy, która potrzebuje rozpieścić ciało i umysł. Taki prezent to nie tylko okazja, by zadbać o wygląd, ale też zyskać trochę czasu tylko dla siebie i wyciszyć przed powrotem do życia zawodowego.

Nowy etap w życiu wymaga odpowiedniego przygotowania. Do listy najlepszych prezentów z okazji narodzin dziecka dołączamy zatem te, dzięki którym młoda mama zyska pewność siebie. Jeśli podoba Cię się ten pomysł, sprawdź kurs makijażu i zakupy ze stylistką.

Młoda kobieta pracuje zdalnie z dzieckiem na kolanach.
Prezent dla pracownika to sposób, by go docenić

Prezenty z okazji narodzin dziecka dla taty

Pojawienie się na świecie potomka to dla mężczyzny prawdziwy sprawdzian z zaradności. Na początek jednak warto zaszaleć i zorganizować tradycyjne pępkowe, najlepiej z kolegami z pracy. Wypad z grupą kumpli z biura to wspólna okazja do świętowania narodzin dziecka i powitania kolegi, który wchodzi w nową życiową rolę. Listę najlepszych prezentów z okazji narodzin dziecka dla taty otwierają propozycje szalonych wypraw, w których — podobnie jak w byciu rodzicem — liczą się siła, zaradność i zdolność do koncentracji. Doskonałym połączeniem aktywnej rozrywki ze świetną (i lubioną przez panów!) kuchnią będzie wyprawa na quadach z ucztą burgerową. Tak zorganizowana przygoda to gwarancja świetnej, ale i wymagającej zabawy, z której nikt nie wróci do domu głodny.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by prezent był praktyczny i zabawny jednocześnie. Mamy propozycje, dzięki którym świeżo upieczony tata nabędzie nowe, przydatne w opiece nad dzieckiem, umiejętności. My proponujemy podejść do tematu z przymrużeniem oka. Kołysanki będą brzmieć lepiej po lekcjach śpiewu solowego, a zabawy będą bardziej angażujące z kursem iluzji.

Nocna jazda off road to niebanalny prezent z okazji narodzin dziecka
Wyprawa off road może być romantyczna

Prezenty z okazji narodzin dziecka dla rodziców

Jeśli młodzi rodzice pracują w jednej firmie, wybór odpowiedniego prezentu może być nie lada wyzwaniem. Proponujemy zatem skupić się na tych, które pozwolą odetchnąć na chwilę i docenić bliskich, którzy pojawili się w życiu.  Wśród przydatnych umiejętności, docenią z pewnością kurs chustowania, które dodatkowo wzmocnią więź z maleństwem. To wspaniała okazja, by zdobyć cenną umiejętność i cieszyć się jeszcze większą bliskością.

Wybierz niebanalny prezent z okazji narodzin dziecka 

Voucher na przeżycia sprawdzi się doskonale, jeśli chcemy podarować pracownikowi coś nieoczywistego. Przeżycie może mieć charakter ekstremalnej przygody, chwili relaksu lub być okazją do nauczenia się czegoś nowego. Narodziny dziecka to jednak z tych okazji, które warto wykorzystać, by zintegrować zespół i docenić człowieka. Więcej informacji o voucherach na przeżycia znajdziesz w artykule: Vouchery na przeżycia dla firm od A do Z. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób rozliczyć voucher zakupiony dla pracownika, koniecznie obejrzyj webinar, w którym nasz ekspert rozwiewa wszystkie wątpliwości.   

Monika Suchodolska

Content Specialist

Uwielbiam oglądać wschód słońca z kubkiem mocnej kawy i w dobrym, kocim towarzystwie. Dzielę marzenia na te małe, które staram się spełniać codziennie. Zaliczam do nich drobne przyjemności, dobrą literaturę, wciągające seriale i pyszne jedzenie. Marzenia przez duże „M” to z kolei podróże, najlepiej spontaniczne.

Zostaw odpowiedź