Młody lider zespołu szuka najlepszych atrakcji i prezentów dla swoich pracowników

Rozważają Państwo wykorzystanie voucherów na przeżycia w działaniach firmowych? Warto postawić na oryginalne prezenty i nagrody dla pracowników, partnerów biznesowych oraz klientów. W tym artykule podpowiadamy jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, jaką wybrać firmę oferującą vouchery na przeżycia do współpracy.

Jeśli chcieliby Państwo pogłębić swoją wiedzę o tym, jakie są rodzaje voucherów, jak działają, skąd bierze się ich rosnąca popularność – zapraszamy do artykułu Vouchery na przeżycia dla firm od A do Z

Opinie o firmie oferującej vouchery na przeżycia

Chęć wywoływania pozytywnych emocji to fundament działalności firm oferujących vouchery na przeżycia. Wykorzystanie voucherów w działaniach biznesowych pomaga pozytywnie wpłynąć na relację z marką klienta. Warto więc sprawdzić opinie o rozpatrywanych przez Państwa firmach. Im jest ich więcej, w im większej liczbie źródeł, tym lepiej to świadczy o danej firmie. Przykładowo w Katalogu Marzeń dajemy możliwość recenzowania naszych działań aż na 5 sposobów: w opiniach Google, w Google Maps, na Facebook’u oraz na Ceneo, a dodatkowo, wysyłając ankietę po realizacji vouchera. Dla ułatwienia zebraliśmy linki do pierwszych czterech stron: opinie o Katalogu Marzeń. Wyniki ankiet po realizacji voucherów są publikowane na stronach poszczególnych atrakcji. Przykładowo tak nasi klienci oceniają lot szybowcem:

Lot szybowcem to jedna z atrakcji, która cieszy się ogromną popularnością wśród Klientów Katalogu Marzeń
Opinie Klientów Katalogu Marzeń o locie szybowcem

Poza samą liczbą i treścią opinii warto zwrócić uwagę na to, czy/ w jaki sposób firma komunikuje się z autorami recenzji. Dotyczy to w szczególności opinii, które zawierają informację o problemach. W każdej firmie usługowej, właściwie w każdym biznesie, zdarzają się trudności. Warto zobaczyć, jak dana firma sobie z nimi radzi.

Zakres oferty firmy prezentowej

Najczęstszym rodzajem voucherów wybieranym przez firmy są Gift Vouchery, czyli karty podarunkowe o określonym nominale oraz pakiety umożliwiające obdarowanym wybór konkretnej atrakcji spośród kilkudziesięciu czy nawet kilkuset zawartych w pakiecie (wszystkie Pakiety Marzeń). Ich popularność wynika z tego, że dają obdarowanym wybór. Sami decydują, z jakiej atrakcji chcą skorzystać. Aby ten wybór był jak największy, warto wybrać do współpracy firmę, która posiada szeroką ofertę. Jak mierzyć szerokość? Poprzez kilka aspektów:

  • Liczbę wszystkich dostępnych atrakcji – w Katalogu Marzeń jest ich ponad 6000
  • Liczbę lokalizacji, w których oferta jest dostępna – w Katalogu Marzeń są to wszystkie miejscowości powyżej 100 tys. mieszkańców i wiele mniejszych, tzw. satelickich. Dzięki temu zdecydowana większość mieszkańców Polski ma dostęp do oferty Katalogu Marzeń w odległości co najwyżej kilkudziesięciu kilometrów od domu. Liczbę lokalizacji można porównać na przykładzie bestsellerowych ofert, sprawdzając jak wiele lokalizacji dla danej atrakcji oferują poszczególne firmy
  • Zróżnicowanie rodzajów ofert: największe serwisy oferują atrakcje kulinarne, motoryzacyjne, lotnicze, wodne, relaksacyjne, artystyczne, sportowe, weekendowe i wycieczkowe, rozwojowe (kursy i szkolenia), parki rozrywki, szkolenia online (tak bardzo przydatne w erze pracy zdalnej) i więcej. 

Karta podarunkowa to najbardziej popularne rozwiązanie. Gwarantuje obdarowanej osobie możliwość samodzielnego wyboru atrakcji

Cena atrakcji

Co do zasady cena u dostawców voucherów prezentowych jest analogiczna jak na miejscu u realizatora danej atrakcji. Jeśli dostawca voucherów oferuje niższą cenę, warto upewnić się, czy nie jest to związane z faktem, że zakres realizowanej usługi jest okrojony lub jej dostępność jest zawężona. Na przykład voucher jest możliwy do zrealizowania w dniach poniedziałek – piątek w godz. 9-16, czyli wtedy, kiedy większość osób pracuje. Warto zwrócić także uwagę, że różnica w cenie danej usługi, na pozór tej samej, jak przykładowo masaż klasyczny, w różnych serwisach oferujących vouchery na przeżycia może wynikać z tego, że współpracują z salonami SPA różnej jakości. Niska cena może wskazywać na niższej jakości salon SPA lub skrócony czas realizacji usługi.

Jakość opisu danej atrakcji i dane realizatora

Zachęcamy do przyjrzenia się, w jaki sposób dana firma opisuje usługę, której dotyczy voucher. Czy przedstawia wszelkie szczegóły (czas trwania, lokalizację, dostępność czasową, ograniczenia, np. wiekowe, wzrostowe lub wagowe). Im bardziej precyzyjny opis, tym mniejsze pole na ewentualne rozczarowanie podczas realizacji. Na przykład w sytuacji, kiedy obdarowany oczekiwał 30-minutowego lotu awionetką, a okazało się, że sam lot trwał 10 minut, a pozostały czas był przeznaczony na naziemne szkolenie przygotowawcze.

Elementem zwiększającym wiarygodność i zapewniającym przejrzystość oferty jest również podawanie w opisach oraz na voucherach nazwy realizatora danej atrakcji.

Jak długo ważny jest voucher?

Standardem rynkowym, zarówno w Polsce jak i zagranicą, jest ważność voucherów przez okres 12 miesięcy. Jest to także czas dający komfort na wykorzystanie voucherów. Krótszy okres sprawia, że niekorzystny zbieg okoliczności, zła pogoda, uwarunkowania personalne mogłyby faktycznie uniemożliwić realizację prezentu. Dłuższy czas w pewnym sensie demotywuje i sprawia, że realizacja jest odsuwana w czasie („jeszcze mam kilkanaście miesięcy na realizację, na pewno zdążę”). W konsekwencji może to doprowadzić do tego, że obdarowany zapomni o zrealizowaniu prezentu.

Warto przyjrzeć się temu, jak wygląda ważność voucherów w przypadku zakupu ich za wykorzystaniem kart podarunkowych, w Katalogu Marzeń nazywanych Gift Voucherami. Nie ma tutaj jednolitego standardu. W przypadku części firm czas na realizację vouchera jest liczony od momentu zakupu karty podarunkowej. Przykładowo karta podarunkowa została zakupiona pierwszego stycznia i ma ważność 12 miesięcy. Jeśli zostanie wykorzystana na zakup konkretnego vouchera, na przykład degustacji win dla dwojga 15 listopada tego samego roku, to czas na zrealizowanie degustacji będzie mocno ograniczony (do 31. grudnia danego roku). W innym modelu – który funkcjonuje w Katalogu Marzeń – czas na realizację vouchera zakupionego przy wykorzystaniu karty podarunkowej liczy się od momentu zakupu tego vouchera. W powyższym przykładzie czas na zrealizowanie degustacji byłby aż do 14 listopada kolejnego roku.

Vouchery Katalogu Marzeń ważne są przez 12 miesięcy

Czy można przedłużyć lub wymienić voucher?

Czasem zdarzają się sytuacje, że prezent jest nietrafiony. Niekiedy zachodzi sytuacja życiowa, która uniemożliwia realizację vouchera, np. kobieta, która zaszła w ciążę nie zrealizuje jazdy quadem). W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy vouchery będą mogły zostać wymienione na inny lub ewentualnie, czy data ich ważności będzie mogła zostać przedłużona.

Doświadczenie obdarowanego

Wciąż niewiele małych i średnich firm rozumie, że na jakość „podróży klienta” (z ang. „customer journey”) wpływa bardzo wiele czynników. W Katalogu Marzeń mamy tego świadomość. Przyglądamy się jakości doświadczeń na poszczególnych „punktach styku” (z ang. „touchpoints”), analizujemy je, wyciągamy wnioski i stale optymalizujemy. Dotyczy to wyglądu naszej strony www, łatwości wypełniania formularzy, czytelności komunikacji, responsywności w odpowiadaniu na zapytania i wielu innych aspektów. Papierkiem lakmusowym tego, jak dobrze sobie dajemy radę w tym obszarze, są opinie, jakie dostajemy od naszych klientów i obdarowanych.

Słuchamy naszych Klientów i na podstawie ich opinii stale doskonalimy nasz serwis

Personalizacja i branding vouchera

Większości firm zależy na tym, aby nadać voucherowi personalizowany charakter. Możemy to zrobić poprzez umiejscowienie na nim życzeń, logo czy dostosowanie kolorystyki vouchera lub opakowania do brandingu klienta. Większość firm daje takie możliwości, przy czym w różnym zakresie i na różnych warunkach finansowych. Warto dopytać, co jest możliwe i na jakich zasadach. W Katalogu Marzeń personalizację w podstawowym zakresie wykonujemy nieodpłatnie.

Responsywność i czas realizacji zamówienia

W dzisiejszych czasach nikt nie lubi czekać. Najlepiej, żeby oferta była na już, a vouchery na następny dzień. Dajemy radę. Nasi klienci doceniają nas za szybkość działania.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia w praktyce, jak się z nami współpracuje i do kontaktu.

Życzymy dobrego dnia i realizacji wielu marzeń!

Porozmawiajmy

    * pole obowiązkowe