Mężczyzna trzyma w prawej dłoni przedpłaconą kartę podarunkową do Katalogu Marzeń

Vouchery, karty przedpłacone i bony to często stosowana nagroda w programach lojalnościowych. W styczniu obserwujemy ogromne zainteresowanie realizacją nagród zgromadzonych w rocznych programach lojalnościowych. Jest to czas podliczenia punktów, odbioru nagród po realizacji rocznych celów. Dobrze przygotowane biznesowe programy lojalnościowe mają jasno określony cel, jest realizowalny i mierzalny, czyli SMART. Ważny jest dostęp do platformy i możliwość podejrzenia, na jakim etapie realizacji celu jest w danym czasie uczestnik programu. Celem samym w sobie nie jest tylko wygranie konkursu i bycie jak najwyżej w rankingu, lecz nagroda.

Biznesowe programy lojalnościowe — przepis na sukces

To, co uczestnicy wygrywają po wypracowaniu rocznego celu, jest kwestią niezwykle ważną, bo wiąże się z tym, czy nagroda końcowa jest wystarczająco wysoka i atrakcyjna, ale sam przebieg rywalizacji zależy też od tego, czy motywacja jest podtrzymywana przez wszystkie miesiące i stymulowana. Czasem zdarza się też, że w wyniku rotacji w zespole, wypracowane punkty danego użytkownika przepadają, dlatego bardzo ważne jest zbadanie potrzeb uczestników i dobranie odpowiednich narzędzi, by angażować uczestników na każdym etapie.

Biznesowe programy lojalnościowe — skuteczne nagrody

W Katalogu Marzeń pracujemy z różnymi programami lojalnościowymi oraz platformami w roli dostawcy nagród. Nasze produkty wykorzystywane są na różnych etapach motywowania uczestników w programach. Z racji tego, że gra idzie często o dużą nagrodę i wiąże się z dużymi emocjami, atrakcje spełniające duże marzenia uczestników i będące w zgodzie z ich indywidualnymi potrzebami, mogą być dobrymi rozwiązaniami. Weekendy, loty balonem, ekstremalne przeżycia, jazdy luksusowym autem czy pakiety SPA to same w sobie dobre rozwiązania, jeśli są dobrze połączone z pomysłem kreatywnym w tworzonej grywalizacji. Ponadto w wielu przypadkach mogą dobrze komponować się ze scenariuszem danej gry i wartościami marki, np. szybkość, odwaga, prestiż itd. 

Voucher na marzenie jako elastyczna nagroda

Z wielu źródeł, jak też z naszego raportu dotyczącego doceniania pracowników wynika jednak, że większość ludzi poszukuje form nagród otwartych – jak karty przedpłacone, vouchery otwarte, by móc indywidualnie zrealizować dobraną do potrzeb atrakcję. Nasze gift vouchery, pakiety oraz vouchery otwarte dostępne są w wielu nominałach i są bardzo elastyczne. Pozwalają na realizację ponad 5000 atrakcji w ponad 100 miastach w Polsce, tym samym jesteśmy w stanie kompleksowo spełnić wymagania stawiane biznesowym programom lojalnościowym.

Biznesowe programy lojalnościowe wspierane przez nagrody - vouchery na przeżycia

Biznesowe programy lojalnościowe — motywacja na wczesnym etapie programu

No dobrze, ale często spotykam się też z opinią, że na końcu ludzie najczęściej chcieliby otrzymać po prostu pieniądze. Warto tu jednak zadać pytanie, na jak długo świadomość tej wygranej będzie powiązana z marką, która te pieniądze przekaże? Nie przypadkowo jednak zazwyczaj finał  programów połączony jest z eventami/ incentivami, czyli po prostu przeżyciami. Nawet jeśli zdecydujemy się na to, by w programie nagroda końcowa była nagrodą pieniężną, to warto przekazać w prezencie zarazem emocje, a dobrym rozwiązaniem jest owszem voucher kwotowy, ale na przeżycie. 

Karty przedpłacone w programach lojalnościowych

Ponadto, jak wspomniałam wcześniej, nawet jeśli program kończy się nagrodą pieniężną, to po drodze warto jest podtrzymywać motywację i emocje nagrodami pośrednimi – i tu świetnie się sprawdzają mniejsze nominały kart na atrakcje, które często są w zasięgu budżetów, a postrzegane są jako droższe i bardziej atrakcyjne, np. voucher na gokarty, masaże, relaks w grocie solnej, bilet do parku trampolin, muzeum etc… To troszkę tak, jak pierwsze pozyskane budynki w Monopolu, półfinał w Voice of Poland lub nagroda gwarantowana w Milionerach. Chcemy również, by nagrodzonych było jak najwięcej i  by  uczestnicy z mniejszą liczba punktów  również byli docenieni, czyli zaangażowani.

Rozwiązań jest tak wiele, jak wariantów i atrakcji dostępnych jako prezenty przeżycia, a niczego nie zapamiętuje się łatwiej niż emocji towarzyszących wygranej. Realizują one też potrzebę organizatora, wiążąc poprzez emocje uczestników i świadomość otrzymanego benefitu z konkretną marką. Wszystkie dostępne do spełnienia marzenia znajdziecie Państwo w kategorii prezenty dla firm. Zapraszam!

Biznesowe programy lojalnościowe — jak wykorzystać voucher na przeżycia?

Olga Pruszkowska

B2B Communication Manager

Z marketingiem jestem związana od 20 lat, wciąż poszukuję nowych rozwiązań, sposobów komunikacji i odpowiedzi na potrzeby. Wierzę w personalizację usługi, cenię etykę w biznesie i bardzo lubię ludzi. To oni mnie inspirują.

Zostaw odpowiedź