Impreza z okazji jubileuszu pracownika

Od naszego ostatniego artykułu rynek znacząco się nie zmienił. Przestrzeń rynkowa, w której funkcjonują nasze przedsiębiorstwa ciągle jest miejscem, gdzie rządzi pracownik. Pracownicy statystycznie nie wiążą się już na długo z jedną firmą. To sprawia, że jako szefowie i managerowie musimy przykładać szczególną uwagę do zarządzania naszym zespołem. I mamy na myśli nie tylko aspekt czysto biznesowy, ale także zwyczajnie ludzki.

Pracownicy coraz częściej jako decydujący o pozostaniu częścią danej firmy element wskazują atmosferę w pracy. Co zrobić, żeby zatrzymać dobrych pracowników w zespole? Jak stworzyć wymarzoną atmosferę w pracy? O prezentach dla pracowników od szefa kiedyś już pisaliśmy, ale pomysłów nigdy za wiele. I ciągle mamy nowe propozycje! Dzisiaj podpowiemy, jak docenić pracownika i pokazać mu, że jest ważny dla nas i całego zespołu. W tym artykule: co podarować pracownikowi na jego jubileusz w pracy?

Czym jest nagroda jubileuszowa?

Nagroda jubileuszowa to ta, którą otrzymuje pracownik za określony staż pracy. W kodeksie pracy próżno szukać regulacji na jej temat. Jednak warto uwzględnić ją w polityce firmy. Nagroda jubileuszowa nie tylko jest świetnym narzędziem motywującym pracowników. Wyjątkowo pozytywnie wpływa na PR przedsiębiorstwa! Warto zatem wykorzystać potencjał nagród jubileuszowych.

Dlaczego warto nagradzać pracowników, którzy są z nami długo?

Osoby związane z jedną firmą przez co najmniej kilka lat z jedną firmą są wysoce lojalne. Przeżywają w niej lepsze i gorsze chwile. Angażują się w życie firmy i utożsamiają z wykonywanymi przez siebie obowiązkami. To wszystko sprawia, że są bezcennym wsparciem dla przełożonych i całego zespołu. Warto to wsparcie doceniać. Zarówno na co dzień, jak i przy konkretnych okazjach — na przykład przy rocznicy pracy w naszej firmie.

Jubileusz w Pracy – Co Podarować Pracownikowi? - zdjęcie nr 1

Doświadczony Pracownik, który pracuje w firmie od kilku lub kilkunastu lat, jest nieocenionym wsparciem dla Szefa i całego Zespołu

Wyzwanie dla firmy

Według różnych badań największym wyzwaniem dla istniejących obecnie firm jest zatrzymanie pracowników, którzy przynoszą im najlepsze wyniki. Praktycznie nieograniczone możliwości pracy zdalnej, szeroki dostęp do informacji, bogata oferta kształcenia — te czynniki sprawiają, że zmiana pracy lub przebranżowienie nie są już takim problemem, jak dawniej. I tutaj pojawia się wyzwanie dla firm — zwiększona rotacja pracowników.

Nagroda = motywacja

Czy spędzenie wielu lat w jednej firmie musi wiązać się ze znudzeniem i brakiem rozwoju zawodowego? To oczywiście popularny mit. Takie stereotypy warto obalać, równocześnie dbając o podkreślanie wartości pracownika dla firmy, również w postaci nagród. Nagroda za ten długi staż pracy jest nie tylko wyróżnieniem dla pracownika. Podkreśla ona jego lojalność i konsekwencję oraz pozytywnie wpływa na relację pracownik-pracodawca.

Zachęta dla zespołu

Wręczanie nagród jubileuszowych jednemu pracownikowi ma znaczenie także dla reszty zespołu. Osoby zatrudnione w firmie z taką polityką wiedzą, że ich wysiłki są doceniane. Dzięki temu jeszcze mocniej utożsamiają się ze swoim miejscem pracy. Rośnie ich poczucie bezpieczeństwa i równowagi. Takie działania są też swoistą walką z rotacją pracowników i niezapowiedzianymi zmianami kadrowymi.Jubileusz w Pracy – Co Podarować Pracownikowi? - zdjęcie nr 2

Zespół wspólnie świętuje jubileusz pracownika firmy. Oprócz prezentu z okazji rocznicy pracy w firmie warto pomyśleć o małym przyjęciu dla Jubilata oraz jego Zespołu.

Jak wybrać najlepszą nagrodę na rocznicę dla pracownika?

Bez względu na to, jak bliskie mamy relacje z pracownikiem, podczas wyboru prezentu jubileuszowego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, mamy sprawić mu przyjemność tym prezentem. Prezent powinien być spójny z jego stylem życia. Miłośnika sportów wodnych raczej nie ucieszy kurs sushi. Wskazane jest, aby nagroda była wyjątkowa. Przynajmniej na tyle, żeby pracownik długo ją wspominał i aby wywarła na nim wrażenie. 

Jaką nagrodę wręczyć pracownikowi na jubileusz?

Czasami nawet wywiad środowiskowy wśród współpracowników jubilata nie wystarcza, aby zdecydować się na konkretny prezent. Dlaczego więc nie dać jubilatowi czegoś, co pozostawi mu wybór? Można na przykład podarować mu voucher na atrakcję, którą będzie mógł zrealizować w wolnym czasie. Lot motoparalotnią, wizyta na strzelnicy, przygoda na gokartach… Pomysłów na prezent dla pracownika są tysiące. Wyjątkowy pomysł na prezent dla odważnych to skok ze spadochronem. Dlaczego by nie? Takie emocje pozostaną z nim na bardzo długi czas. Jeśli wybrana przez nas atrakcja nie spełni jego oczekiwań, Katalog Marzeń oferuje możliwość wymiany prezentu na inną atrakcję przez 60 dni.

W jakiej formie wręczyć prezent?

Jeśli chociaż mniej więcej wiemy, czy nasz pracownik potrzebuje porządnej dawki relaksu, czy woli jednak zastrzyk adrenaliny, możemy wręczyć mu konkretny PAKIET. Dla fanów przyspieszonego tempa sprawdzi się Pakiet Szybcy i Wściekli. Dla tych, którzy marzą o odprężeniu — voucher kwotowy na dowolną atrakcję. Wręczenie nagrody jubileuszowej dla pracownika odbywa się zazwyczaj w podniosłej atmosferze. Warto zadbać o przystępną formę wręczanego vouchera. Można zapakować go w eleganckie pudełko z kokardką, a w środku umieścić spersonalizowane życzenia dla Pracownika.

Nagrody dla pracowników muszą być sprawiedliwe

Intensywnie działamy na rynku już od ponad 9 lat. Wiemy, że aby nie wpłynąć negatywnie na atmosferę w zespole, wręczane pracownikom nagrody nie powinny być zanadto zróżnicowane. Cała trudność dla pracodawcy jest jednak w tym, żeby jednocześnie były one odpowiednio spersonalizowane. Zdecydowanie się na konkretny Pakiet i podarowanie pracownikowi prezentu w formie przeżycia umożliwia mu wybór i wyklucza ten problem. 

Jubileusz w pracy — co podarować Pracownikowi?

Klaudia Bogusz

Content Specialist

Moje największe miłości to podróże, jedzenie i… jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Zostaw odpowiedź