Dzień dziecka w firmie to okazja, by zorganizować zabawę dla grupy maluchów

Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt dla pociech i ich rodziców. Jest szczelnie wypełnione fantastyczną zabawą, prawdziwą radością i słodką beztroską. Dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń zarówno u najmłodszych, jak i u młodzieży. Co ważne, taką okazję coraz chętniej wykorzystują pracodawcy, organizując firmowy Dzień Dziecka dla całych rodzin. Zapewniają dzieciom każdego pracownika sympatyczne upominki lub ciekawie spędzony czas.

Zastanawiasz się, czy warto postawić na Dzień Dziecka w swojej firmie? Sprawdź w naszym artykule, jakie benefity dla Twojej firmy oraz pracowników płyną z organizacji takiego wydarzenia. Zerknij też na nasze pomysły na mniej lub bardziej proste atrakcje oraz prezenty dla dzieci pracowników.

Firmowy Dzień Dziecka a korzyści dla pracowników

Organizacja Dnia Dziecka wiąże się z szeregiem niebagatelnych korzyści dla Twoich pracowników, którzy doczekali się własnych pociech. Przede wszystkim mają okazję do wyjścia z domu, zabrania swoich dzieci w ciekawe miejsce i spotkania w gronie innych rodzin. Nie muszą mieć na głowie przygotowania całego wydarzenia, gdyż praktycznie wszystko robi za nich firma. W ten dzień mają też wsparcie zewnętrzne w kwestii opieki nad potomstwem, co pomaga im się zrelaksować.

Takie radosne wydarzenie szybko poprawi nastrój dziecku. A przecież w tym dniu chodzi przede wszystkim o dzieci, prawda? Dzięki Tobie na twarzach zarówno najmłodszych pociech, jak i młodzieży zagości szczery uśmiech, który nie zniknie przez długi czas. Wyobraź sobie, jaką frajdą okaże się moment wręczania paczek z upominkami lub prowadzenia warsztatów.

Spora część radości dzieci z firmowej niespodzianki przeniesie się też na dorosłych. Co ważne, zadowoleni i szczęśliwi pracownicy będą myśleć bardziej pozytywnie o Twojej firmie. To z kolei sprawi, że w przyszłości podejdą do obowiązków z większym zaangażowaniem i poczuciem spełnienia. Warto zadbać o lojalność Twoich pracowników, bo dzięki temu poczują się jeszcze lepiej w miejscu pracy. Wszak wiadomo nie od dziś, że na satysfakcję pracownika wpływa coś więcej niż tylko kwestia wynagrodzenia.

To nie koniec korzyści. Pracodawca często aranżuje paczki prezentowe, animacje, serie warsztatów dla dzieci w różnym wieku. Takich przeżyć rodzic sam nie byłby w stanie zaplanować i przygotować – czy to z powodów finansowych, czy czasowych. Dzieci pracowników otrzymują szereg niesamowitych atrakcji, o jakich normalnie mogłyby tylko pomarzyć.

Istotną część atrakcji z okazji Dnia Dziecka stanowią sympatyczne upominki, którymi już od najmłodszych lat zachwycają się pociechy. Niezależnie od tego, czy przygotujesz same słodycze, czy wrzucisz do paczek coś więcej, na przykład zabawki, dzieci zyskają poczucie, że w ten dzień są najważniejsze. A może uda Ci się przygotować dla każdego personalny upominek, dopasowany do wieku, potrzeb i oczekiwań? Pamiętaj jednocześnie, że dla nich najlepszy prezent stanowi okazja do radości i zabawy, a to wszystko zadzieje się dzięki Twojej firmie.

Basen z piłeczkami to fajna atrakcja na Dzień Dziecka w firmie

Dzień Dziecka a korzyści dla firmy

Wydarzenie w postaci Dnia Dziecka dla podwładnych i ich rodzin jest bardzo dobrym pomysłem dla każdej organizacji. Jeśli właściwie do niego podejdziesz jako pracodawca, z pewnością znacznie przysłuży się Twojej firmie. Zadbanie o rodzinę pracownika zdecydowanie zaprocentuje. To takie proste!

Jeżeli przygotujesz firmowy Dzień Dziecka, w przyjemny i dosyć łatwy sposób poprawisz wizerunek swojej firmy. Takie działania to ważny element employer brandingu, jakiego żaden pracodawca nie powinien zaniedbać. Wykreujesz siebie na osobę, która szczerze troszczy się o pracowników z dziećmi. Poza tym uczestnicy wydarzenia prawdopodobnie entuzjastycznie podzielą się w mediach społecznościowych tym, jak dobrze się bawią. A z pewnością zdajesz sobie sprawę, że lepiej, gdy chwalą Cię inni, niż gdy chwalisz się sam.

Każda pozytywna wzmianka o firmie przysłuży się w przyszłości. Potencjalny pracownik z reguły przeszukuje internet, by poczytać opinie o miejscach pracy. Tym samym może natknąć się na informacje o Dniu Dziecka. Zapiszesz się w świadomości takiej osoby jako zaangażowany pracodawca. Zatem łatwiej Ci będzie pozyskać wartościowych pracowników. Kto nie chciałby pracować w miejscu, które najlepiej dba nie tylko o podwładnych, ale też o ich rodzinę?

Warto również postawić na firmowy Dzień Dziecka, jeżeli szukasz pomysłów na zwiększenie efektywności w pracy. Wdzięczny z powodu takiego wydarzenia pracownik da z siebie więcej, a co ważniejsze, uczyni to z prawdziwą przyjemnością. Ludzie lubią się starać dla pracodawcy, który na to zasługuje.

Pomysły na firmowy Dzień Dziecka

Warto postawić w firmie na Dzień Dziecka, podczas którego rodzice i i dzieci będą mogli zrobić coś razem. Spędzony wspólnie wartościowy czas w gronie najbliższych to najlepszy prezent. Pomyśl też o atrakcjach umożliwiających dzieciom pracowników poznanie się i rozpoczęcie wspólnej zabawy. Kto wie, może w ten sposób narodzi się przyjaźń na całe życie?

Jeżeli pogoda dopisuje, zorganizuj piknik rodzinny na dworze, na przykład w pachnącym zielenią parku. Zadbaj o miękkie koce do rozłożenia na trawie lub o wygodne stoliki i krzesełka. Zaplanuj pyszne przekąski, nie zapominając o słodyczach. Co powiesz także o zorganizowaniu artysty wykonującego piosenki dla dzieci?

Żeby zainteresować pociechy i w miły sposób zagospodarować im czas, a przy okazji dać odetchnienie opiekunom, znajdź kogoś, kto przeprowadzi ekscytujące warsztaty. Wybór jest niemal nieograniczony: kulinarne, muzyczne, malarskie, garncarskie, czekoladowe, zielnikowe… Pobudzisz dziecięcą ciekawość świata. A może przy okazji zrobisz konkurs plastyczny albo kulinarny, nagradzając najlepsze prace?

Miłym akcentem będzie również zapewnienie animatorów dla dzieci, którzy sprawnie zorganizują różnorodne gry i zabawy, na przykład bieganie z piłką, malowanie twarzy czy dmuchanie i skręcanie balonów. Takie animacje wciągną do wesołej grupy nawet najbardziej nieśmiałą pociechę.

Wspólna zabawa na Dzień Dziecka w firmie

Jak wybrać prezent z okazji Dnia Dziecka w firmie?

Jeżeli szukasz ciekawszych upominków niż kilka paczek ze słodyczami czy drobnymi zabawkami, mamy swoje pomysły. Zdecydowanie lepiej niż produkty sprawdzą się przeżycia. Zdecyduj się zatem na atrakcję, która dostarczy odbiorcom w każdym wieku masę frajdy, o wiele większą niż prezenty rzeczowe.

Ciekawe atrakcje dla dzieci pracowników

Warto skorzystać z pięknej pogody czerwcowej i postawić na aktywność na świeżym powietrzu. Ale nie byle jaką! Co powiesz na relaksujący spacer z alpakami? Te pogodne i urocze zwierzęta wyglądają jak żywe maskotki. Nie sposób, by nie spodobały się dzieciom.

Jeśli dzieci pracowników to jeszcze maluchy, zapewnij im wstęp do sensorycznej sali zabaw Sensorysie. Przestrzeń sali zaprojektowano tak, by zapewnić rozwój sensoryczny oraz stymulować zmysły i zdolności poznawcze. Nie ma to jak połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Dzień Dziecka to wyśmienita okazja do wykorzystania niespożytej energii, jaką są naładowane dzieci. Wystarczy zaplanować wypad do parku linowego i zapewnić prawdziwą przygodę na wysokości! Dziecko, ale także dorosły, odczuje gigantyczną satysfakcję, pokonując w powietrzu nietypowe przeszkody.

Równie oszałamiająca okaże się wyprawa do parku wodnego Suntago. Wyobraź sobie tylko: masa szalonych atrakcji wodnych, 740 żywych palm, wygodne leżaki, temperatura powietrza powyżej 32 stopni Celsjusza, relaksująca sauna. Brzmi jak kawałek raju dla rodziców i dzieci!

A może zamiast tego rewelacyjna rozrywka w Energylandii, dopasowana do osób w każdym wieku? Tam zabawa nigdy się nie kończy, gdyż do dyspozycji jest aż pięć fantastycznych stref: Bajkolandia, Strefa ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis.

Stwórz własną bajkę

Dzieci absolutnie uwielbiają bajki! Dzięki nim natychmiast przenoszą się do świata pełnego wspaniałej magii, szalonych przygód i zachwycających postaci. Wyobraź sobie dziką radość dzieci pracowników, jeśli otrzymają bajkową historię, w której sami są głównymi bohaterami!

Dlatego postaw na voucher „Stwórz własną bajkę”. Pozwala on na przygotowanie niesamowitej bajki, która rozwinie wyobraźnię dziecka lub pomoże mu się uporać z jakimś ważnym przeżyciem. To jest prezent, do którego pociecha będzie wracać raz po raz, żeby z radością zanurzyć się w wykreowanym świecie.

Prezenty dla przyszłych rodziców

Organizując Dzień Dziecka w firmie, nie zapominaj o przyszłych rodzicach! Jeśli któryś z Twoich pracowników spodziewa się dziecka, pomyśl o przygotowaniu upominków specjalnie dla niego.

Dobrym pomysłem są warsztaty parentingowe. Całkiem możliwe, że przyszły rodzic czuje się dosyć niepewnie w swojej nowej roli. Takie warsztaty rozwiną jego umiejętności rodzicielskie, a poza tym dodadzą mu otuchy. Warto do tego dodać warsztaty pierwszej pomocy, gdyż taka wiedza często okazuje się nieoceniona.

A może wręczysz przyszłej mamie voucher na kurs chustowania pod okiem doświadczonych instruktorów? We wspierającej, swobodnej i ciepłej atmosferze okraszonej dobrą zabawą nauczy się, jak zadbać o ciągłą bliskość z niemowlęciem.

Dlaczego świętować Dzień Dziecka w firmie za pomocą przeżyć?

Organizacja firmowego Dnia Dziecka z wykorzystaniem przeżyć to zupełnie odlotowa forma nagrody czy prezentu. Pozwala się skutecznie oderwać od rzeczywistości i zrobić wspólnie z dziećmi coś niesamowitego, co pozostanie w pamięci na długie miesiące, a nawet lata. A dlaczego warto postawić na nasze vouchery? Podrzucamy kilka powodów:

Elastyczne kwoty

Z łatwością dopasujesz budżet firmowy do atrakcji zawartych w voucherach. Na przykład nasze gift vouchery są dostępne w następujących nominałach: 25 zł, 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 800 zł, 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł. A może marzy Ci się karta podarunkowa na inną kwotę? Na specjalne życzenie przygotujemy ją dla Ciebie.

Długi czas realizacji

Voucher to prezent, który da się odłożyć na później i skorzystać z niego dopiero wtedy, gdy najdzie na to ochota. Na realizację wybranej atrakcji obdarowany ma aż 12 miesięcy!

Ogromny wybór

Nasza oferta jest niesamowicie bogata w różnorodne aktywności. Możesz przebierać wśród kilku tysięcy opcji z całej Polski. Poza tym oferujemy zarówno vouchery na konkretne przeżycia, jak i vouchery pozwalające obdarowanemu na samodzielny wybór z grona wielu możliwości.

Wykorzystaj Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Na koniec wspomnimy, że warto wykorzystać środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, żeby zorganizować Dzień Dziecka i wdrożyć swoje pomysły w zakresie upominków w formie przeżyć.

Jak wykorzystać Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych? O tym mówimy więcej w naszym artykule.

Anna Kłodnicka

Content Specialist

Jestem oddaną fanką frytek i japońskiej muzyki. Uwielbiam otaczać się rzeczami na literę „k”: kwiatami, książkami, kamieniami. Te ostatnie zawsze przywożę garściami z zagranicznych wojaży, by przypominały mi o wspaniale spędzonych chwilach. Podróże traktuję jako niesamowitą przygodę, kolekcjonując w pamięci każde wspomnienie.

Zostaw odpowiedź