Uśmiechnięta kobieta pracuje przed komputerem

Wartość Pracownika na rynku pracy wzrasta. Znalezienie idealnego kandydata nie jest łatwym zadaniem. Kiedy odniesiemy rekrutacyjny sukces, przed nami kolejne wyzwanie — jak motywować ludzi, których zatrudniamy? Pracodawcy aktywnie szukają coraz to nowych sposobów na budowanie zaangażowania i lojalności w zespole. Jakich benefitów oczekują dzisiaj pracownicy?

Bonusy i prezenty dla pracowników będą skuteczne tylko wtedy, kiedy sprostają ich oczekiwaniom. Przedstawiamy 10 pomysłów na benefity dla pracownika, które nie nadwyrężą budżetu i efektywnie wpłyną na motywację osób, które zatrudniasz. 

1. Zjedzmy coś razem

Z pełnym brzuchem każde zadanie wydaje się łatwiejsze. Jedzenie w pojedynkę nie daje frajdy, więc zróbmy z tego okazję do integracji. Możecie zainspirować się naszym pomysłem. Raz w tygodniu w Katalogu Marzeń losujemy dwie osoby z zespołu, które jedzą razem lunch na koszt firmy. Koszty nie są wysokie, a zadowolenie gwarantowane! Oczekiwanie na obiad to czas nie tylko na prywatne pogaduchy, które pozwalają pracownikom lepiej się poznać. Znajdzie się też przestrzeń na przedyskutowanie służbowych tematów.

10 pomysłów na benefity dla pracownika

2. Integracja to podstawa

Niektórych wciąż to zaskakuje, ale na atmosferę w pracy bardzo dobrze działają zespołowe aktywności poza biurem. Możliwości zorganizowania integracyjnego popołudnia jest wiele. Wybierzcie się razem na kręgle albo imprezę na wrotkach. Możecie iść do pokoju zagadek, na grupowy paintball lub zjawiskową grupową kolację.

Nasz zespół szalał ostatnio na gokartach. Wprowadziliśmy element grywalizacji, zorganizowaliśmy konkurs na najszybszy przejazd. Był konkurs, więc były nagrody! Czyli bonus w bonusie 🙂 Innym razem wybraliśmy wspólny lot balonem nad Warszawą. Wrażenia nie do opisania. Dzięki takim wyjściom znamy się lepiej i łatwiej nam się pracuje, bo mamy co wspólnie wspominać.

10 Pomysłów Na Benefity Dla Pracownika - zdjęcie nr 1

Dream Team Katalogu Marzeń wybrał lot balonem w Warszawie na swoje wyjście integracyjne. Dziękujemy Panu Adrianowi z Ad Astra Flight Academy!

3. Biurowy zastrzyk witamin

Pomysł wydaje się prosty i taki właśnie jest. Skuteczne benefity pracownicze nie muszą być skomplikowane. Zadbaj o dawkę witamin dla pracowników. Sam ustalisz owocowe dni. W Katalogu Marzeń obowiązują dwa razy w tygodniu. Możesz zamawiać owoce z dostawą do biura albo wyznaczyć owocowe dyżury w zespole. My do witaminowej puli dorzucamy jeszcze warzywa. Od razu lepiej się myśli!

4. Bez zmartwień o zdrowie

Prywatna opieka medyczna ciągle jest jednym z najbardziej pożądanych benefitów pracowniczych. Od Pracodawcy zależy, jak szeroki pakiet zaoferuje swoim Pracownikom. Taki bonus to korzyści dla dwóch stron. Pracodawca zyskuje mniejszą absencję, obniża straty finansowe wynikające z nieobecności pracowników. Co więcej, może odliczyć koszt pakietów od podatku. Pracownik może objąć opieką medyczną członków rodziny, krócej oczekuje na wizytę lekarską i ma dostęp do placówek w całej Polsce.

5. Dobrze mieć wybór

Świadczenia pozapłacowe dla pracowników mają sens, kiedy odpowiadają na ich potrzeby. Karnet na siłownię nie zadziała motywująco na osobę, która nie lubi sportu. Pomyśl o skorzystaniu z programu kafeteryjnego. Pracownik sam zdecyduje, czy woli iść do teatru, czy wykorzystać voucher na dostęp do platformy z książkami. 

Dobrym pomysłem są także Gift Vouchery. W Katalogu Marzeń możesz wskazać kwotę, która wpisuje się w Twoje założenia budżetowe. Pracownik wybierze z oferty tysięcy atrakcji taką, która da mu najwięcej radości. Relaks w SPA, adrenalinę na torze, lot paralotnią… i wiele innych.

Loading video

6. Zróbcie razem coś dobrego. Dobroczynne benefity dla pracownika

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólny cel. Wybierzcie inicjatywę, którą chcecie wspierać. W lecie możecie wziąć udział w charytatywnej sztafecie w Biegu Firmowym. Inicjatywa co roku gromadzi pracowników firm w trzech celach: integracji, promowania sportu i pomocy potrzebującym. Zimą zaangażujcie się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Takich inicjatyw jest mnóstwo! Zespół zrobi dobry uczynek, a przy okazji skorzysta na integracji.

7. Zarządzanie wiedzą

Dbaj o rozwój swoich pracowników. Rynek nieustannie się zmienia. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników ma duże znaczenie dla wyników Twojej firmy. Szkolenia zewnętrzne są kuszące, ale czy zawsze koniecznie? Twoi Pracownicy mają ogromny potencjał i wiedzę. Zapytaj, czy chcieliby podzielić się nią z zespołem. Gwarantujemy, że z tego pomysłu wyniknie wiele wartościowych spotkań i dyskusji, a pracowników ucieszy pozyskana wiedza, która ułatwi im życie i pracę.

10 pomysłów na benefity dla pracownika

8. Rozwój nie tylko w pracy. Dodatkowe benefity dla pracownika

Podnoszenie kwalifikacji związanych z pracą jest bardzo ważne. Istnieją jednak inne obszary, w których pracownik może zdobywać nowe umiejętności. Zaoferuj pracownikowi kurs językowy! Nauka języka obcego trenuje umysł i przyda się w pracy. 

Możesz wręczyć pracownikowi także voucher na kurs baristy, po którym będzie mógł serwować dobrą kawę kolegom z pracy. Świetnym pomysłem jest też kurs sushi. Wymaga skupienia i koncentracji, uczy dokładności. To szansa dla pracownika na zdobycie nowych umiejętności podczas realizacji oryginalnej formy benefitu

9. Nowy wymiar benefitów

Wyjdź poza schematy świadczeń pracowniczych. Na rynku istnieją już firmy, które płacą pracownikom za jazdę do pracy rowerem! Zmiana samochodu na rower oznacza realne oszczędności. Pracownik nie stoi w korkach i oszczędza na paliwie. Do tego dolicza dodatek do wynagrodzenia, na przykład 25 groszy za każdy przejechany kilometr. Nawet przy małych odległościach może to być ponad 100 zł miesięcznie. Dba o swoje zdrowie przez aktywność fizyczną. Nie traci też czasu na szukanie miejsca parkingowego i przyczynia się do dbania o środowisko.

10 pomysłów na benefity dla pracownika

10. Atmosfera w pracy — czy są ważniejsze benefity dla pracownika?

Jeden z najważniejszych elementów, które motywują do codziennego wstania z łóżka i pojawienia się w biurze z uśmiechem na twarzy. Ustalcie wspólnie z zespołem, jak chcecie dbać o dobrą atmosferę w pracy. My pamiętamy o ważnych dla członków zespołu wydarzeniach. Ostatnio wręczyliśmy Klaudii lot motoparalotnią na prezent z okazji urodzin. Przygotowaliśmy też kreatywny voucher na życie we dwoje z okazji ślubu Justyny. To wszystko bardzo nas do siebie zbliża. W waszym zespole możecie ustalić swoje zasady. Ważne, aby Pracownik poczuł się wyróżniony i doceniony.

Nie samą pracą żyje człowiek, ale spędza w niej pokaźną część swojego życia. Praca może być stresująca i frustrująca. Może też inspirować, dawać przyjemność i poczucie spełnienia. Stanie się taka, jeśli dostrzeżemy w naszych pracownikach ludzi i zwrócimy uwagę na ich potrzeby. W ich zaspokojeniu pomogą nam pozapłacowe benefity pracownicze. Gwarantujemy, że nawet te niewielkie mają ogromną moc!

Szukasz pomysłów na benefity dla swoich pracowników? Sprawdź ofertę Katalogu Marzeń dla Firm już dziś!

10 pomysłów na benefity dla pracownika

Klaudia Bogusz

Content Specialist

Moje największe miłości to podróże, jedzenie i… jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Zostaw odpowiedź